ЧОМУ НЕ ЗІЙШЛО НАСІННЯ ОВОЧІВ: ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ

Ви посадили насіння овочів в надії отримати швидкі дружні сходи і щедрий урожай, але на місці посадки зійшли лише одні бур’яни? Тоді варто знати причини, за якими насіння може не зійти, і вжити відповідних заходів.

1. Не потрібно поспішати, так як терміни сходів можуть сильно змінюватися в залежності від температури грунту. Взяти, наприклад, редис, ріпу, огірок — у них проростання може відбуватися від 4-5 днів; цибуля, морква, петрушка, кріп можуть проростати аж через 15-20 діб, а деякі багаторічні квіткові культури можуть зійти тільки через 30-40 днів.

2. Навіть у однієї культури насіння сходить в різні терміни. Так, протруєне або інкрустоване, дражоване насіння сходить трохи довше.

3. Оптимальна температура грунту для проростання холодостійких овочів (капуста, редис, щавель, редька, ріпа, морква і цибуля) — + 20 … + 25 ° С. А теплолюбних овочів (баклажани, перець, огірки та ін.) — + 25 … + 30 ° С. Причому оптимальна температура повинна триматися весь день, а не 1-2 години опівдні.

4. Свіже насіння багатьох культур має низьку схожість, але до кінця першого або другого року вона може вже складати 80-90%.

У багатьох квітів схожість підвищується тільки на 3-5-й рік. Тому свіже насіння бажано обробити Епіном або подібним препаратом для підвищення схожості.

5. Зарубіжні фірми сильно підсушують насіння для того, щоб воно довше зберігалися. При такому «кліматі» насіння знаходяться в глибокому спокої, і вивести їх досить складно. Тому імпортне насіння сходить довше. До речі, імпортне насіння помідорів шліфують. Тому часто можна почути претензії, що вони дрібні і непоказні. Насправді таке насіння дуже добре підготовлене до висіву.

6. До речі, інкрустоване насіння не тонуть у воді. Тому готувати їх дідівськими методами до посіву не варто. Їх не варто не тільки відокремлювати у воді від щуплих, але і замочувати, також як протруєне і дражоване насіння, так як в цьому випадку пестициди змиваються і захисна плівка зникає.

7. У посушливих районах висівати насіння краще сухими. Особливо насіння огірків. Бо якщо зіпсується погода, пророщене насіння загине вже через 3-4 дні, а сухі, навпаки, добре пристосуються до несприятливої погоди, повільно набухаючи в грунті.


Повернутися
15.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…