ЧОМУ НЕ ЗІЙШЛО НАСІННЯ ОВОЧІВ: ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ

Ви посадили насіння овочів в надії отримати швидкі дружні сходи і щедрий урожай, але на місці посадки зійшли лише одні бур’яни? Тоді варто знати причини, за якими насіння може не зійти, і вжити відповідних заходів.

1. Не потрібно поспішати, так як терміни сходів можуть сильно змінюватися в залежності від температури грунту. Взяти, наприклад, редис, ріпу, огірок — у них проростання може відбуватися від 4-5 днів; цибуля, морква, петрушка, кріп можуть проростати аж через 15-20 діб, а деякі багаторічні квіткові культури можуть зійти тільки через 30-40 днів.

2. Навіть у однієї культури насіння сходить в різні терміни. Так, протруєне або інкрустоване, дражоване насіння сходить трохи довше.

3. Оптимальна температура грунту для проростання холодостійких овочів (капуста, редис, щавель, редька, ріпа, морква і цибуля) — + 20 … + 25 ° С. А теплолюбних овочів (баклажани, перець, огірки та ін.) — + 25 … + 30 ° С. Причому оптимальна температура повинна триматися весь день, а не 1-2 години опівдні.

4. Свіже насіння багатьох культур має низьку схожість, але до кінця першого або другого року вона може вже складати 80-90%.

У багатьох квітів схожість підвищується тільки на 3-5-й рік. Тому свіже насіння бажано обробити Епіном або подібним препаратом для підвищення схожості.

5. Зарубіжні фірми сильно підсушують насіння для того, щоб воно довше зберігалися. При такому «кліматі» насіння знаходяться в глибокому спокої, і вивести їх досить складно. Тому імпортне насіння сходить довше. До речі, імпортне насіння помідорів шліфують. Тому часто можна почути претензії, що вони дрібні і непоказні. Насправді таке насіння дуже добре підготовлене до висіву.

6. До речі, інкрустоване насіння не тонуть у воді. Тому готувати їх дідівськими методами до посіву не варто. Їх не варто не тільки відокремлювати у воді від щуплих, але і замочувати, також як протруєне і дражоване насіння, так як в цьому випадку пестициди змиваються і захисна плівка зникає.

7. У посушливих районах висівати насіння краще сухими. Особливо насіння огірків. Бо якщо зіпсується погода, пророщене насіння загине вже через 3-4 дні, а сухі, навпаки, добре пристосуються до несприятливої погоди, повільно набухаючи в грунті.


Повернутися
15.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...