ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД БУР’ЯНІВ?

На жаль, не існує одного універсального способу, як знищити одночасно всі види бур’янів, тому нерідко боротьба з бур’янами стає болісною і довгою. Але є чимало випробуваних методів, які неодмінно зможуть вам допомогти!

Будь-який дачник і городник неминуче стикається з проблемою бур’янів, які ростуть на ділянці. Боротьба з бур’янами для кожного з них починається з вибору найбільш ефективного способу.

Багато городників одну з головних ролей відводять перекопці землі навесні і восени. Якщо ви шукайте спосіб, як позбутися від бур’янів ефективно, то це те, що вам потрібно. В осінній період, після збору врожаю намагайтеся перекопувати якомога глибше, приблизно на 30 см. Коріння бур’янів при цьому уважно збирайте, так ви ускладните їм завдання нового проростання навесні. Якщо протягом декількох років повторювати подібну процедуру, то бур’яну стане значно менше.

Якщо вам набридло влітку кожні вихідні полоти бур’яни на ділянці, то можна застосувати спосіб, що прискорює процес. На тій ділянці, яка найбільше усіяна бур’яном, посадіть горох. Коли зберете з нього урожай, горохові стебла потрібно буде на цій же грядці закопати в землю. В середині осені на цьому місці посійте насіння озимої пшениці та жита, як можна густіше. Вирівняйте грунт граблями.

Навесні саджанці проростуть, а вже до середини літа перетворяться на зелений килим, який не даватиме бур’янам розростатися. З настанням осені перекопайте ділянку вилами, також закопуючи стебла в грунт. Якщо ви хочете знайти спосіб, як позбутися від бур’янів назавжди, то відзначте для себе цей метод теж. Звичайно, він досить довгий, але зате принесе городу подвійну користь. По-перше, грунт зможе відпочити, а по-друге, ви ефективно позбудетеся від бур’яну!

Багато городників зі стажем знають, як знищити бур’яни на городі природним і досить швидким способом. Вся ділянка покривають певним настилом, який перешкоджає проникненню сонячного світла. Відповідно, це не дає бур’янам проростати.

Для цього використовуйте щільний картон, чорну плівку, спеціальний покривний матеріал чорного кольору, солому, тирсу, хвою, та інше. Для того щоб боротьба з бур’янами була більш ефективною, поєднуйте декілька способів. Наприклад, застеліть грунт, навіть прозорою плівкою, а зверху засипте соломою або будь-який інший мульчею.

Ефективним матеріалом вважають чорне агроволокно. Воно може пропускати воду і повітря, а сонячні промені ні. Але перед тим як випробувати такий спосіб вперше, заздалегідь ретельно просапайте бур’яни і тільки потім накривайте грунт. При цьому покриття має бути добре закріплено. Для цих цілей можна використовувати камені або цеглу, які розкладаються по всьому периметру.

Сьогодні існує багато хімічних препаратів, які дозволяють знищувати бур’ян. Але до їх появи люди знали, як боротися з бур’янами, крім прополки. Ознайомтеся з деякими способами, які слід застосовувати точковим методом:

    сіль, нею посипають грядки;

    оцет, ним акуратно обприскують бур’яни;

    гербіцидне мило, готується з рівних частин солі, оцту і натертого господарського мила, також застосовується на грядках;

    фуражне зерно, сода для посипання грядок;

    спирт. У співвідношенні 1:10 з водою потрібно обприскати грядки, за місяць до посадки рослин.

 

Також варто зауважити, що бур’яни можуть приносити не тільки шкоду, але і користь. Вони можуть служити компостним добривом. Для цього їх найкраще висушити і спалити, а після перегнивання розкидати по ділянці.


Повернутися
09.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…