ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД БУР’ЯНІВ?

На жаль, не існує одного універсального способу, як знищити одночасно всі види бур’янів, тому нерідко боротьба з бур’янами стає болісною і довгою. Але є чимало випробуваних методів, які неодмінно зможуть вам допомогти!

Будь-який дачник і городник неминуче стикається з проблемою бур’янів, які ростуть на ділянці. Боротьба з бур’янами для кожного з них починається з вибору найбільш ефективного способу.

Багато городників одну з головних ролей відводять перекопці землі навесні і восени. Якщо ви шукайте спосіб, як позбутися від бур’янів ефективно, то це те, що вам потрібно. В осінній період, після збору врожаю намагайтеся перекопувати якомога глибше, приблизно на 30 см. Коріння бур’янів при цьому уважно збирайте, так ви ускладните їм завдання нового проростання навесні. Якщо протягом декількох років повторювати подібну процедуру, то бур’яну стане значно менше.

Якщо вам набридло влітку кожні вихідні полоти бур’яни на ділянці, то можна застосувати спосіб, що прискорює процес. На тій ділянці, яка найбільше усіяна бур’яном, посадіть горох. Коли зберете з нього урожай, горохові стебла потрібно буде на цій же грядці закопати в землю. В середині осені на цьому місці посійте насіння озимої пшениці та жита, як можна густіше. Вирівняйте грунт граблями.

Навесні саджанці проростуть, а вже до середини літа перетворяться на зелений килим, який не даватиме бур’янам розростатися. З настанням осені перекопайте ділянку вилами, також закопуючи стебла в грунт. Якщо ви хочете знайти спосіб, як позбутися від бур’янів назавжди, то відзначте для себе цей метод теж. Звичайно, він досить довгий, але зате принесе городу подвійну користь. По-перше, грунт зможе відпочити, а по-друге, ви ефективно позбудетеся від бур’яну!

Багато городників зі стажем знають, як знищити бур’яни на городі природним і досить швидким способом. Вся ділянка покривають певним настилом, який перешкоджає проникненню сонячного світла. Відповідно, це не дає бур’янам проростати.

Для цього використовуйте щільний картон, чорну плівку, спеціальний покривний матеріал чорного кольору, солому, тирсу, хвою, та інше. Для того щоб боротьба з бур’янами була більш ефективною, поєднуйте декілька способів. Наприклад, застеліть грунт, навіть прозорою плівкою, а зверху засипте соломою або будь-який інший мульчею.

Ефективним матеріалом вважають чорне агроволокно. Воно може пропускати воду і повітря, а сонячні промені ні. Але перед тим як випробувати такий спосіб вперше, заздалегідь ретельно просапайте бур’яни і тільки потім накривайте грунт. При цьому покриття має бути добре закріплено. Для цих цілей можна використовувати камені або цеглу, які розкладаються по всьому периметру.

Сьогодні існує багато хімічних препаратів, які дозволяють знищувати бур’ян. Але до їх появи люди знали, як боротися з бур’янами, крім прополки. Ознайомтеся з деякими способами, які слід застосовувати точковим методом:

    сіль, нею посипають грядки;

    оцет, ним акуратно обприскують бур’яни;

    гербіцидне мило, готується з рівних частин солі, оцту і натертого господарського мила, також застосовується на грядках;

    фуражне зерно, сода для посипання грядок;

    спирт. У співвідношенні 1:10 з водою потрібно обприскати грядки, за місяць до посадки рослин.

 

Також варто зауважити, що бур’яни можуть приносити не тільки шкоду, але і користь. Вони можуть служити компостним добривом. Для цього їх найкраще висушити і спалити, а після перегнивання розкидати по ділянці.


Повернутися
09.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...