ЧИМ НАГОДУВАТИ… СУНИЦЮ?

Ця культура повсюдно весною відкриває ягідний сезон і першою починає плодоношення в новому саду. Її плоди за наявністю вітаміну С займають друге місце після смородини, а за наявністю фолевої кислоти перевершують практично всі культури саду, в зв’язку з чим вони особливо корисні при лікуванні поліартритів (подагри) та інших захворювань, пов’язаних з надмірним відкладанням солей.

Зважаючи на те, що суниця є багаторічною культурою, система підживлення насаджень цієї смачної ягоди має свої особливості.

1. Курячий послід хороший тим, що містить високий відсоток азоту, без якого суниця не здатна призвести великих, соковитих і солодких плодів. Використовується курячий послід як підгодівля в рідкому вигляді. Стандартний розрахунок: 1 л пташиного посліду на 10 л води. Щоб не спалити рослини приготований розчин повинен простояти близько трьох днів.

2. Кисломолочні продукти, наприклад сироватка. Для полуниці слабокислий грунт — саме добре середовище для розвитку і плодоношення. У цьому плані застосування для полуниці добрив з кисломолочними продуктами гарне рішення зробити грунт саме таким. Рекомендується використовувати кисломолочні продукти разом із золою, гноєм і перегноєм. Якщо зробити обприскування розведеним молоком, можна надовго забути про деяких комах-шкідників, наприклад, таких як попелиця і кліщ.

3. Добрива для полуниці з хліба дуже добре впливають на розвиток рослини. З досвіду дачників, вже доведено, що ягода дуже добре відгукується на підгодівлю з дріжджів. Добрива для полуниці з хліба готуються дуже просто: засушений хліб вимочується у воді до бродіння, дозрівання наступає приблизно через шість-десять днів. Отриманий розчин розводиться водою у співвідношенні 1:10.

Дріжджі створюють сприятливі умови для росту полуниці. Завдяки дріжджовому грибку грунт подкисляется, ягода отримує необхідне харчування. Таким чином, хлібна підгодівля діє, як добриво полуниці для великих ягід.

4. Для багатьох дачників кропива вважається травою-бур’яном, проте вони навчилися використовувати її в якості гарного добрива. Кропива — справжній цілющий еліксир для ягід. Готується підгодівля просто: необхідно зібрати побільше кущів кропиви, помістити їх в ємність, залити водою (якщо є можливість, то дощовою). Потім придавити кропиву яким-небудь вантажем і накрити ємність сіткою.

Два рази на день кропив’яний настій слід дуже добре перемішувати. Перед тим як почати позакореневе підживлення, розчин розводиться водою з розрахунку 1:20. Кропив’яне добриво для полуниці містить в легкозасвоюваній формі калій і азот. У грунті після поливу з’являється велика кількість дощових черв’яків.

 


Повернутися
09.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…