КУПУЙТЕ ПЛЕМІННИХ ОВЕЧОК

Тваринники цьогоріч отримають 50 мільйонів гривень державної допомоги на відтворення стада

На 2016 рік Державний бюджет України виділив 374,6 млн. гривень на фінансову підтримку сільського господарства. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Для підтримки фермерських господарств цього року виділено 15,8 млн. гривень. «Ці кошти надаються фермерським господарствам на поворотній основі в кредитній формі. Уже здійснено їх розподіл і найближчим часом очікуємо розподіл конкурсними комісіями на місцях відповідних коштів», — розповіла заступник міністра. За її словами, Держбюджет України також виділяє 300 млн. гривень на здешевлення кредитів в агропромисловому комплексі: «Це одна з найефективнiших програм, яка дозволяє залучити, за минулорічними оцінками, на одну гривню 30 гривень залучених кредитів. На початку квітня вже здійснено розподіл коштів за регіонами».

Ще один напрямок підтримки, на який передбачається допомога з державного бюджету, — підтримка тваринництва. На неї держбюджетом передбачено 50 млн. гривень. Вказані кошти буде спрямовано для виплати часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення телиць, нетелiв, корів вітчизняного походження та племінних телиць, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності, племінних свинок та кнурців, племінних вівцематок, баранів, ярок.

Наступним важливим напрямом для одноосібників і фермерів є придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва у лізинг. Держбюджет на це передбачив ще 3,8 млн. гривень.

Мінагрополітики очікує ратифікації у Верховній Раді Угоди з Європейським інвестиційним банком щодо залучення в сільське господарство України 400 млн. євро. Ці кошти буде акцентовано на підтримку малого та середнього виробника. Зокрема — на зерновий та олійний напрями та аквакультуру. Крім того, більше п’ятнадцяти проектів матеріально-технічної допомоги, які працюють у регіонах, сконцентровано на розвиток малого та середнього підприємництва, молочного скотарства, кооперації та садівництва, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

 


Повернутися
09.05.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…