«АЙТІШНИКИ» ПРИЙШЛИ НА ДОПОМОГУ АГРАРІЯМ
Завдяки IT-рішенням аграрії заощадять до 30% коштів вже цього сезону
Розроблені українськими ІТ-фахівцями сервіси дозволять агросектору підвищити врожайність земель і скоротити витрати виробництва до 30%, пише ЕКО-town.
Особливістю розробок стало використання відкритих державних даних, передає Агрополіт.
Зокрема, самонавчальна експертна система Agri Eye оцінює стан ґрунтів і рослинності за допомогою мультиспектрального аналізу полів. Ця технологія дозволить аграріям отримувати необхідну інформацію про грунти і на підставі зібраного матеріалу розраховувати індекси, що описують стан земельної ділянки.
Впроваджуючи необхідні заходи максимально точно і швидко, сільгоспвиробники зможуть економити до 30% коштів на раціональному використанні добрив та заробляти на високій якості врожаю. Досі в Україні склад ґрунту не вивчався через відсутність відповідних технологій. Наразі проект Agri Eye запущений в Одеській і Львівській областях отримав підтримку Міністерства аграрної політики і продовольства України, а також зацікавив ряд інвесторів.
Натомість система для точного землеробства Agromonitor дозволяє оцінити рівень зволоженості грунту і планувати правильний полив сільськогосподарських культур. До того ж датчики сповістять про нашестя комах і допоможуть фермерам вчасно застосувати добрива та зберегти врожай.
AgroMonitor здатний аналізувати більш як 20 показників, зокрема, температуру ґрунту, температуру та вологість повітря, швидкість та напрямок вітру. За індивідуальним запитом можуть бути створені унікальні датчики та їх комбінації. Можливі варіанти з посиленою батареєю без сонячної панелі і потайним корпусом, аби мінімізувати випадки пошкодження та крадіжки пристроїв на неохоронюваних полях.
Крім того, система AgroMonitor зможе відправити агроному повідомлення (e-mail, sms) у випадку досягнення певних показників як на окремих датчиках так і на групах датчиків з різними залежностями, наприклад, якщо різко впала вологість і дує сильний вітер. Як зазначають розробники, такий підхід дозволяє побудувати інтелектуальну систему моніторингу поля. Датчики «точного землеробства» вже випробовують у Тернопільській і Миколаївській областях.
← Повернутися