НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ НЕМАЄ ЖОДНОГО БЮДЖЕТУ, ОРІЄНТОВАНОГО НА МІСЦЕВЕ НАСЕЛЕННЯ?
Проблеми гендерного бюджетування розглядали на прес-конференції 4 травня в рамках проекту «Громадський моніторинг відкритості місцевих бюджетів в Тернопільській області» за участю коаліції громадських організацій «Своє!», пише “Терен».
На Тернопільщині досить великою проблемою є прозорість місцевих бюджетів. За словами керівника проекту ТМО «Нівроку» Володимира Ханаса, отримати доступ до цих бюджетів дуже важко. Подібна проблема характерна не тільки для нашого краю, а й для всієї України.
- Чому важливе гендерне бюджетування? Насправді ця тема демістифікує бюджет і чітко розкриває, хто ж насправді отримує послуги. Не кошти, а послуги, які закладаються в бюджеті. Відповідно – як використовуються гроші, - пояснює Володимир Ханас.
За словами активістів, моніторинг вони розпочали з запитів до органів самоврядування різних рівнів. Частину відповідей і матеріалів, які дозволили зробити певні висновки і проаналізувати ситуацію, отримали швидко. Проте зафіксували спеціалісти і випадки «мовчання» з боку влади.
— Якщо більшість районних і селищних рад надавали відповіді на наші запити, то Коропецька селищна рада Монастириського району так і не надіслала інформацію стосовно місцевого бюджету, аж поки ми не звернулись до суду. Аж тоді ми отримали фінансовий звіт за два роки на 800 сторінок, щоправда, з них нам знадобились лише 6. До того ж, ми отримали відповіді лише на одне питання, а поставлено їх було сім, - розповідає юрист проекту Ольга Мазай.
Як пояснив регіональний координатор уповноваженого ВР України з прав людини в Тернопільській області Володимир Шевченко, простим громадянам отримати необхідну інформацію через суд можливо, проте фінансово затратно, адже на сьогоднішні день судовий збір становить 1378 грн.
← Повернутися