І БДЖОЛА НЕ ВІДРІЗНИТЬ…

 Як перевірити, чи справжній мед: учись вибирати правильно

Про смакові та лікувальні властивості меду знає кожен з нас. У ньому міститься більше п’ятдесяти цінних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Ось тільки на ринках нам далеко не завжди пропонують саме натуральний продукт. Як же відрізнити натуральний мед від підробки- ви можете скористатися будь-яким з перерахованих нижче способів.

 Зверніть увагу на кілька ознак, характерних виключно натуральному продукту бджільництва:

Зовнішній вигляд. Хочеш перевірити мед в домашніх умовах- оціни його «зовнішність» за п’ятибальною системою. Якісний продукт не буде пінитися і пузиритися. Так виглядає процес бродіння, а хороший мед не може бродити апріорі.

 Кристалізація. Через півтора-два місяці мед починає густіти і мутніти – це абсолютно нормальне явище, яке вказує на його натуральність. Рідкий мед можна купити тільки влітку під час відкачування. Виняток становить лише вересковий і акацієвий мед – перший перетворюється в желе, другий залишається рідким.

Запах. Справжній мед має запашний і ні з чим незрівняний аромат, в той час як фальсифікат не пахне абсолютно нічим.

Смак. Ти можеш перевірити якість меду, спробувавши його на язик. Хороший продукт відрізняється приємним і злегка терпким смаком. Він просто тане в роті і не залишає після себе осаду і твердих частинок. Ти навіть можеш відчути легке поколювання горла і носа – це ще одна вірна ознака високої якості.

Колір. Відтінок цього продукту залежить від сорту:

        Липовий – бурштиновий;

        Квітковий мед – світло-жовтий;

        Ясеневий – прозорий;

        Гречаний – коричневий;

    Липовий – бурштиновий.

Знаючи це, ти не дозволиш недобросовісним продавцям обдурити себе.

В’язкість. Опусти в ємність з продуктом чисту і тонку дерев’яну палицю. Справжній мед буде тягнутися довгою безперервною ниткою, утворюючи повільно розповзається вежу. Фальшивий продукт просто стече вниз, залишаючи після себе одні тільки бризки.

Консистенція. Перевірити натуральність меду в умовах домашньої лабораторії дуже легко – його консистенція ніжна і однорідна. Якісний продукт швидко вбирається в шкіру і легко розтирається між пальцями. А ось фальсифікат при розтиранні утворює грубі і досить тверді грудочки.

 Обсяг і вага. До складу меду входить маса дрібних частинок, а тому він просто не може бути легше води. Літр меду важить близько півтора кілограм. Менша маса вказує на великий вміст води, яка й робить його дуже легким.

Чистий мед прозорий, в ньому немає й натяку на якийсь осад, причому не залежно від кольору і сорту. Ти хочеш перевірити, чи немає в ньому яких-небудь додаткових домішок і добавок- Можна відправити покупку в лабораторію і заплатити за це енну суму, а можна перевірити справжність меду в домашніх умовах.

        Спосіб 1 За допомогою паперу та сірників

 Крапни мед на аркуш чистого паперу підпали її. Якщо мед дійсно справжній, папір згорить, а ось крапля залишиться недоторканою. Якщо ж мед почав горіти, плавитися або темніти, то бджіл явно підгодовували розбавленим цукром.

         Спосіб 2 За допомогою хімічного олівця

 Це ще один популярний метод, що дозволяє визначити якість меду в домашніх умовах буквально за пару хвилин. Нанеси шар продукту на палець, ложку або папір і проведи по ньому олівцем. Можеш опустити олівець в ємність з солодким нектаром. На натуральність продукту вказує відсутність всіляких слідів на поверхні паперу, ложки або руки.

         Спосіб 3 За допомогою промокальним папери

 Хочеш дізнатися, чи немає у меді цукру, крохмалю та інших добавок- нанеси краплю меду на шматок промокального паперу і почекай пару-трійку хвилин. На звороті спливе водяниста пляма- перед тобою погана підробка.

         Спосіб 4 За допомогою чаю

 Якість продукту можна перевірити прямо під час чаювання. Просто додай в чашку ложечку меду і дай йому повністю розчинитися. Якщо тебе не обманули, рідина стане більш темною. Чи буде в ній осад- з хорошим медком його просто немає.

         Спосіб 5. За допомогою хліба

Меду характерна висока гігроскопічність. З навколишнього середовища він втягує не тільки запахи, але і вологу. Опусти в ємність скибочку свіжого хліба і перевір результат хвилин через п’ять. Якщо мед справжній, хліб не тільки не намокне, але і стане більш твердим.

        Спосіб 6 За допомогою оцту

Скориставшись оцтом і дистильованою водою, ти зможеш дізнатися, чи немає в твоєму меді домішки крейди. Розбав столову ложечку продукту половиною склянки води, додай три краплі столового оцту і ретельно все розмішати. При наявності крейди суміш просто скипить (так виділяється вуглекислий газ). Як варіант використовуй будь-яку іншу кислоту, яка знайдеться в ящичках кухні.

        Спосіб 7. За допомогою азотнокислого срібла

Перевірити мед в домашніх умовах допоможе ще один нескладний досвід. Залий його гарячою дистильованою водою (1: 2), додай розчин азотнокислого срібла (три краплі) і оціни стан вийшла суміші. У якісному меді немає ні осаду, ні помутнінь. А ось при наявності цукру рідина стає каламутною і покривається білястим нальотом.

        Спосіб 8. За допомогою йоду

Ти впевнений, що в купленому тобою меді немає частинок крохмалю- дізнайся це, змішавши ложку продукту з половиною склянки гарячої води і трьома краплями йоду. Фальсифікат придбає яскраво-синій відтінок.

         Спосіб 9. За допомогою нашатирю

Принцип такий же, тільки в цьому випадку йод слід замінити нашатирем. Справжній мед залишиться чистим, неякісний забарвиться в білий колір з бурим осадом.

         Спосіб 10. За допомогою коров’ячого молока

 Змішай мед з гарячим молоком. Сурогат просто зобов’язаний згорнутися, хороший мед досягне дна чашки і розчиниться.

         Спосіб 11. За допомогою полум’я

 Потримай ложку з медом над відкритим вогнем. З хорошим продуктом нічого не трапиться, а ось фальсифікат загориться.


Повернутися
29.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…