10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЗМУШУЮТЬ МОЗОК ПРАЦЮВАТИ!

1. Шавлія

З давніх-давен шавлія вживають для поліпшення пам’яті. У його суцвіттях містяться ліналоол, пінен, мурашина кислота і ще десяток корисних для роботи мозку речовин. Шавлія допомагає і при головному болю – наприклад, якщо ви пересиділи за комп’ютером.

2. Волоський горіх

П’ять волоських горіхів містять добову норму вітаміну С, який каталізує всі розумові процеси. А крім нього – вітамін Е, корисні жири, альфа-ліноленову кислоту, кальцій, фосфор, калій, а також магній і цинк. Волоські горіхи дуже ситні і калорійні, так що вони відмінно підійдуть для перекусу протягом дуже напруженого робочого дня.  

3. Риба

Всі знають, що в рибі багато йоду, необхідного для роботи мозку. При цьому багато хто забуває, що в рибі є і жирні кислоти омега-3, які сприяють утворенню зв’язків між клітинами мозку, що знижує ймовірність депресивних станів.

4. Чорниця

Чорницю найчастіше рекомендують включити в раціон тим, у кого страждає зір, але і для голови в цілому ця ягода дуже корисна. Вважається, що вона запобігає вікові зміни мозку, через які може погіршитися пам’ять. Крім того, чорниця благотворно впливає на тиск, а значить, нормалізує кровообіг.

5. Яблука

Корисні речовини, якими багаті яблука, нормалізують обмін речовин, знижують рівень холестерину в крові і перешкоджають розвитку атеросклерозу. Фосфор стимулює мозкову активність і зміцнює нервову систему.

6. Шпинат

Американські вчені з’ясували, що шпинат може «омолодити» мозок людини на 11 років. Це означає, що регулярне споживання шпинату знизить ризик втрати пам’яті в старості. У ньому є багато необхідних вітамінів, лютеїн, бета-каротин і інші корисні речовини.

7. Брокколі

Брокколі – джерело сульфорафану, органічної речовини, яке захищає мозок від вільних радикалів, ворога людського мозку номер один.

8. Оливкова олія

Через незнання, сідаючи на дієти, багато людей зовсім виключають масло з раціону, а це не просто недалекоглядно, але й шкідливо. Оливкова олія з давніх часів застосовується в стравах як джерело лінолевої кислоти, яка виводить холестерин і знижує тиск.

 9. Чорна смородина

У чорній смородині міститься більше вітаміну С, ніж у цитрусових. Вона бадьорить, а заодно запобігає проблеми із зором і пам’яттю в старості.

 10. Цілісне зерно

Пшениця відрізняється дуже високим вмістом фолієвої кислоти, незамінною для правильної роботи мозку. Включення в раціон зернових сприяє поліпшенню пам’яті і активізації роботи мозку завдяки вітаміну B6.


Повернутися
29.04.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...