ПІД СОНЯЧНИМ ДАХОМ

Фоточерепиця захищає будинок від негоди та генерує електрику

Глиняна черепиця відома з давніх часів — це практичний, екологічний і довговічний покрівельний матеріал. А з додаванням енергогенеруючого функціоналу дах стає не просто захисним екраном від негоди, а й автономним постачальником живлення для енергосистеми будинку. Енергозберігаючі екотехнології, які донедавна були екзотикою, активно інтегруються у побут. Щоб забезпечити власний будинок електроенергією, вже можна не купувати складні енергогенеруючі системи, а просто вкрити дах готовою «сонячною» черепицею.

Італійська компанія REM SpA, що спеціалізується на виробництві фотоелектричних систем і прес-форм для пластмас, розробила технологію, яка дозволяє інтегрувати сонячні панелі в звичайну глиняну черепицю. За заявами інженерів компанії, встановлена під кутом 30—35 градусів черепиця на ділянці 18 квадратних метрів здатна виробляти до 1650 кВт/год. енергії на рік. Альтернативою сонячним батареям може послужити також сонячний колектор, що вбудовується в основу черепиці, здатний забезпечувати гаряче водопостачання.

Нова серія «сонячної» покрівлі отримала назву Techtile. З її впровадженням, повідомляє ЭкоТехніка, розробники пропонують відмовитися від установки на даху окремих сонячних модулів, використовуючи готове рішення, яке й збереже задуманий дизайн споруди, і зробить ваш дім енергонезалежним. Зручною особливістю сонячної черепиці є те, що вона укладається таким же способом, як і традиційна бітумна. При будівництві покрівлі, яке здійснюється вручну, не потрібно застосовувати спеціальні інструменти чи проводити окремі комунікації: всі електричні та механічні з’єднання встановлюються автоматично в процесі укладання.

Безумовною перевагою нової черепиці є її універсальність: система Techtile розроблена з можливістю інтеграції з найрізноманітнішими сонячними установками, що дозволяє регулювати її продуктивність. Наприклад, з фотоелектричними панелями вона здатна видавати до 3 кВт потужності на кожні 40 квадратних метрів встановленої площі. Така продуктивність цілком відповідає енергетичним потребам середньостатистичної сім’ї.

Є у фоточерепиці традиційний недолік новинок, який поки що не дозволить технології поширитись достатніми темпами: вища порівняно зі звичайними сонячними батареями вартість. Та італійські фахівці активно працюють над здешевленням своєї продукції і обіцяють, що незабаром ми побачимо енергетичну черепицю з цілком конкурентоздатною ціною.

Подібну розробку представляли і в Україні: компанія Tegola продемонструвала свій новий продукт, покрівельну черепицю «Тегосолар», яка також здатна генерувати сонячну енергію за рахунок вбудованих в неї фотогальванічних модулів.


Повернутися
29.04.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...