РОБОТА, ЯК В КІНО

10 професій майбутнього

 Деякі професії раніше можна було тільки уявити. Наприклад, як частину футуристичного всесвіту, але ніяк не повсякденності. Однак, багато з них стають реальними і затребуваними вже сьогодні.

Оператор БПЛА

БПЛА розшифровується як безпілотний літальний апарат. Ці пристрої – дрони – несуть в собі величезний потенціал, і будуть використовуватись у всіх сферах життя: від військової до побутової. Марк Цукерберг, наприклад, хоче передавати Інтернет за допомогою дронів, а деякі інтернет-магазини тестують доставку товарів по повітрю. Як би там не було, професія оператора БПЛА стає все більш затребуваною. Так що, якщо ви вмієте чудово керувати таким пристроєм, готуйте резюме.

Архітектор доповненої реальності

Віртуальна і доповнена реальність – терміни, які використовують режисери кінофільмів, творці відеоігор, медики та психотерапевти. Архітектор доповненої реальності, по суті, вибудовує новий світ, повний можливостей і емоцій. Ця професія стане затребуваною дуже скоро, адже технології доповненої і віртуальної реальностей використовуються не тільки для розваг, а й для лікування людей.

Дизайнер одягу, який надрукований на 3D-принтері

Якщо раніше це називалося “модним експериментом”, то сьогодні ми вже нормально сприймаємо одяг, надрукований на 3D-принтері. Такий одяг з’явився на всіх подіумах – від Мілана до Нью-Йорка, а прикраси, створені таким способом, стали звичайним явищем для модниць. Чим доступнішою стає технологія, тим потрібніші дизайнери, які вміють працювати з 3D-принтерами.

Планувальник розумного міста

Архітекторам пора починати працювати над тим, щоби враховувати розвиток смарт-технологій при плануванні міста, впроваджувати їх безпосередньо в будівлі, вулиці та парковки. Відповідно до цього повинна створюватися і інфраструктура міста. Все частіше вакансії з такою назвою з’являються на провідних сайтах з пошуку роботи, а значить, цьому світу потрібні планувальники міст кардинально нового рівня.

Персональний аналітик показників

Щодня ми рахуємо все, що тільки можна: кількість калорій, пройдених кроків, випитих літрів води. Отримуємо інформацію про власне здоров’я: серцевий ритм, якість сну, фази активності. Цього все одно мало. Важливо не тільки знати показники, а й розуміти, що ж вони означають. Для цього вам знадобиться персональний аналітик – людина, яка зможе інтерпретувати отримані дані і вибудувати для вас індивідуальний план підтримки здорового способу життя. І, судячи з того, якими популярними є фітнес-трекери і розумні годинники, такий фахівець незабаром буде потрібен всім нам.

Архітектор смарт-мереж

 

Смарт-мережі – це концепт, який стає популярним у архітекторів. Ідея полягає в тому, щоби комбінувати найбільш ефективні ресурси, сучасні еко-технології та наукові знання, створюючи чисті зелені міста. Зайняти місце архітектора смарт-мереж зможе людина, яка розбирається в інженерії і проектуванні міст.

Тестувальник вимірювальних смарт-систем

Через те, що наші квартири стають розумними, нам потрібна нова система вимірювань, яка б зв’язала воєдино цифрові технології і житлово-комунальне господарство. Так, необхідно з’єднати роботу відповідних девайсів і, наприклад, водопостачання, а для цього потрібно навчити їх “спілкуватися”. В Англії таку вимірювальну систему вже створили і представили восени цього року.

Фахівець з альтернативних валют

Банкіри можуть починати хвилюватися: їхні послуги скоро будуть не такими затребуваними, як зараз. Можливо, якийсь час курс долара нас буде цікавити найбільше на світі. Але це буде тривати недовго, адже альтернативні валюти на зразок біткойнів (це інноваційна платіжна система та новий вид грошей – “24”) стають впливовішими. Розібратися у коливанні обмінного курсу валют, навчитися передбачати поведінку курсу і, головне, отримувати прибуток за допомогою альтернативних грошей, допоміг би відповідний фахівець.

Архітектор баз даних

Процес аналізу даних змінюється. Обсяг інформації, необхідної для нормальної роботи, став набагато більшим. Тому той, хто може інтерпретувати і систематизувати масштабні масиви даних, стане одним із найбільш затребуваних працівників.

Менеджери у сфері e-commerce

Все частіше ритейл-магазини залишають приміщення і переходять повністю на роботу в онлайн-режимі. Цьому є пояснення: різноманітність платформ для продажів і неймовірна кількість інструментів для залучення клієнтів дають фору традиційним методам ведення бізнесу. Таким магазинам необхідний експерт і управлінець, здатний адекватно керувати інтернет-бізнесом. І хоча раніше ця ніша не сприймалася серйозно, сьогодні всім стало ясно: за e-commerce майбутнє.


Повернутися
29.04.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...