ЩОБ ЦВІЛИ ТРОЯНДИ НА ПОДВІР’Ї…
Посадка троянд у саду навесні починається, як тільки прогріється ґрунт, і встановиться тепла погода для роботи на відкритому повітрі. Посадка троянд у травні небажана, тому що потепління і посухи будуть дуже несприятливими для вкорінення. А пізніша посадка збільшує ризик дуже повільного розвитку рослини і мізерного цвітіння в перший рік. Чим раніше ви приступите до весняної посадки кущів, тим раніше побачите королеву саду у всій її красі і тим менше проблем у вас виникне з розвитком рослини.
Весняна посадка кущів троянд
Навесні при ранній посадці кущів з відкритою кореневою системою необхідно укоренити пагони максимально, залишивши 2-3 бруньки від кореневої шийки, щоб стимулювати сплячі бруньки до більш активному розвитку.
Посадка троянд в кінці весни і влітку можлива теж, але тільки вкоріненими рослинами в контейнерах із закритою кореневою системою. Крім того, при посадці контерйнерних примірників коріння разом з ґрунтовим субстратом акуратно виймаються і поміщаються в підготовлену лунку, намагаючись не порушити вже сформовану кореневу систему.
Технологія посадки кущів троянд
Що стосується ґрунту, декоративні троянди не дуже вимогливі, якщо вони щеплені до дикоростучих підщеп шипшини. А шипшина, як відомо, відрізняється великою пристосованістю до різних грунтових умов.
Більшої уваги вимагають троянди га своєму корінні, умови їх вирощування безпосередньо залежать від сорту.
Відрізнити привиту троянду від не привитої допоможе потовщення в районі кореневої шийки, це і є місце щеплення.
Після того як ви вирішите, де посадити ваші троянди, уважно огляньте коріння, якщо вони відкриті. Обріжте повністю засохлі і підгнилі корені, або укоротіть до живої тканини.
Викопайте лунку близько 30 см в глибину.
Вийнятий грунт 10 до 1 добре перемішати з перепрілим гноєм.
Помістіть коріння троянди в лунку, так щоб коріння в ній рівномірно і вільно помістилися, не загинаючись вгору, а коренева шийка розташовувалася саме на рівні землі.
Пухким грунтом акуратно присипте коріння до половини лунки і злегка полийте водою. Це дасть можливість грунту навколо коренів ущільнитися.
Потім ще раз засипте коріння, скоректуйте вертикальне положення куща і перевірте рівень кореневої шийки.
Коли вода повністю вбереться в грунт, лунку замульчуйте сухою землею, щоб волога не випаровувалась і коріння не пересихало.
Підживлення троянд
Троянди мають довгий термін життя і можуть рости на одному місці близько 20 років і більше. Через безперервне цвітіння кущі троянд потребують великої кількості поживних речовин, необхідних для розвитку бутонів. Тому, правильне раціональне добриво є найбільш важливою умовою для успішного культивування. Щорічно з осені троянди удобрюють гноєм і суперфосфатом. У весняно-літній сезон найбільш зручним і ефективним є внесення водорозчинних комплексних добрив для кореневої і листової підгодівлі.
Обрізка троянд
Обрізка є важливим елементом у вирощування троянд. Вона спрямована на те, щоб виправити форму куща і забезпечити рясне і безперервне цвітіння.
Основна обрізка троянд робиться навесні. У цей час необхідно видалити всі хворі та пошкоджені гілки. У той же час — скоротити до 1-2 бруньок старі пагони бордюрних і чайно-гібридних троянд. Гілки кучерявих троянд зрізують залежно від того, яку форму куща ви хочете отримати.
Важливою умовою літнього догляду за трояндами є своєчасне видалення квітучих бутонів, що стимулює рослину до нового цвітінню з кінця травня до початку осінніх заморозків. Щоб скоротити інтервал між цвітінням і отримати більше квітів, необхідно регулярно вирізати непродуктивні гілки.
← Повернутися