ЩОБ ЦВІЛИ ТРОЯНДИ НА ПОДВІР’Ї…

 Посадка троянд у саду навесні починається, як тільки прогріється ґрунт, і встановиться тепла погода для роботи на відкритому повітрі. Посадка троянд у травні небажана, тому що потепління і посухи будуть дуже несприятливими для вкорінення. А пізніша посадка збільшує ризик дуже повільного розвитку рослини і мізерного цвітіння в перший рік. Чим раніше ви приступите до весняної посадки кущів, тим раніше побачите королеву саду у всій її красі і тим менше проблем у вас виникне з розвитком рослини.

Весняна посадка кущів троянд

Навесні при ранній посадці кущів з відкритою кореневою системою необхідно укоренити пагони максимально, залишивши 2-3 бруньки від кореневої шийки, щоб стимулювати сплячі бруньки до більш активному розвитку.

Посадка троянд в кінці весни і влітку можлива теж, але тільки вкоріненими рослинами в контейнерах із закритою кореневою системою. Крім того, при посадці контерйнерних примірників коріння разом з ґрунтовим субстратом акуратно виймаються і поміщаються в підготовлену лунку, намагаючись не порушити вже сформовану кореневу систему.

Технологія посадки кущів троянд

Що стосується ґрунту, декоративні троянди не дуже вимогливі, якщо вони щеплені до дикоростучих підщеп шипшини. А шипшина, як відомо, відрізняється великою пристосованістю до різних грунтових умов.

Більшої уваги вимагають троянди га своєму корінні, умови їх вирощування безпосередньо залежать від сорту.

Відрізнити привиту троянду від не привитої допоможе потовщення в районі кореневої шийки, це і є місце щеплення.

Після того як ви вирішите, де посадити ваші троянди, уважно огляньте коріння, якщо вони відкриті. Обріжте повністю засохлі і підгнилі корені, або укоротіть до живої тканини.

Викопайте лунку близько 30 см в глибину.

Вийнятий грунт 10 до 1 добре перемішати з перепрілим гноєм.

Помістіть коріння троянди в лунку, так щоб коріння в ній рівномірно і вільно помістилися, не загинаючись вгору, а коренева шийка розташовувалася саме на рівні землі.

Пухким грунтом акуратно присипте коріння до половини лунки і злегка полийте водою. Це дасть можливість грунту навколо коренів ущільнитися.

Потім ще раз засипте коріння, скоректуйте вертикальне положення куща і перевірте рівень кореневої шийки.

Коли вода повністю вбереться в грунт, лунку замульчуйте сухою землею, щоб волога не випаровувалась і коріння не пересихало.

Підживлення троянд

 Троянди мають довгий термін життя і можуть рости на одному місці близько 20 років і більше. Через безперервне цвітіння кущі троянд потребують великої кількості поживних речовин, необхідних для розвитку бутонів. Тому, правильне раціональне добриво є найбільш важливою умовою для успішного культивування. Щорічно з осені троянди удобрюють гноєм і суперфосфатом. У весняно-літній сезон найбільш зручним і ефективним є внесення водорозчинних комплексних добрив для кореневої і листової підгодівлі.

Обрізка троянд

Обрізка є важливим елементом у вирощування троянд. Вона спрямована на те, щоб виправити форму куща і забезпечити рясне і безперервне цвітіння.

Основна обрізка троянд робиться навесні. У цей час необхідно видалити всі хворі та пошкоджені гілки. У той же час — скоротити до 1-2 бруньок старі пагони бордюрних і чайно-гібридних троянд. Гілки кучерявих троянд зрізують залежно від того, яку форму куща ви хочете отримати.

Важливою умовою літнього догляду за трояндами є своєчасне видалення квітучих бутонів, що стимулює рослину до нового цвітінню з кінця травня до початку осінніх заморозків. Щоб скоротити інтервал між цвітінням і отримати більше квітів, необхідно регулярно вирізати непродуктивні гілки.


Повернутися
22.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…