ЩОБ ЦВІЛИ ТРОЯНДИ НА ПОДВІР’Ї…

 Посадка троянд у саду навесні починається, як тільки прогріється ґрунт, і встановиться тепла погода для роботи на відкритому повітрі. Посадка троянд у травні небажана, тому що потепління і посухи будуть дуже несприятливими для вкорінення. А пізніша посадка збільшує ризик дуже повільного розвитку рослини і мізерного цвітіння в перший рік. Чим раніше ви приступите до весняної посадки кущів, тим раніше побачите королеву саду у всій її красі і тим менше проблем у вас виникне з розвитком рослини.

Весняна посадка кущів троянд

Навесні при ранній посадці кущів з відкритою кореневою системою необхідно укоренити пагони максимально, залишивши 2-3 бруньки від кореневої шийки, щоб стимулювати сплячі бруньки до більш активному розвитку.

Посадка троянд в кінці весни і влітку можлива теж, але тільки вкоріненими рослинами в контейнерах із закритою кореневою системою. Крім того, при посадці контерйнерних примірників коріння разом з ґрунтовим субстратом акуратно виймаються і поміщаються в підготовлену лунку, намагаючись не порушити вже сформовану кореневу систему.

Технологія посадки кущів троянд

Що стосується ґрунту, декоративні троянди не дуже вимогливі, якщо вони щеплені до дикоростучих підщеп шипшини. А шипшина, як відомо, відрізняється великою пристосованістю до різних грунтових умов.

Більшої уваги вимагають троянди га своєму корінні, умови їх вирощування безпосередньо залежать від сорту.

Відрізнити привиту троянду від не привитої допоможе потовщення в районі кореневої шийки, це і є місце щеплення.

Після того як ви вирішите, де посадити ваші троянди, уважно огляньте коріння, якщо вони відкриті. Обріжте повністю засохлі і підгнилі корені, або укоротіть до живої тканини.

Викопайте лунку близько 30 см в глибину.

Вийнятий грунт 10 до 1 добре перемішати з перепрілим гноєм.

Помістіть коріння троянди в лунку, так щоб коріння в ній рівномірно і вільно помістилися, не загинаючись вгору, а коренева шийка розташовувалася саме на рівні землі.

Пухким грунтом акуратно присипте коріння до половини лунки і злегка полийте водою. Це дасть можливість грунту навколо коренів ущільнитися.

Потім ще раз засипте коріння, скоректуйте вертикальне положення куща і перевірте рівень кореневої шийки.

Коли вода повністю вбереться в грунт, лунку замульчуйте сухою землею, щоб волога не випаровувалась і коріння не пересихало.

Підживлення троянд

 Троянди мають довгий термін життя і можуть рости на одному місці близько 20 років і більше. Через безперервне цвітіння кущі троянд потребують великої кількості поживних речовин, необхідних для розвитку бутонів. Тому, правильне раціональне добриво є найбільш важливою умовою для успішного культивування. Щорічно з осені троянди удобрюють гноєм і суперфосфатом. У весняно-літній сезон найбільш зручним і ефективним є внесення водорозчинних комплексних добрив для кореневої і листової підгодівлі.

Обрізка троянд

Обрізка є важливим елементом у вирощування троянд. Вона спрямована на те, щоб виправити форму куща і забезпечити рясне і безперервне цвітіння.

Основна обрізка троянд робиться навесні. У цей час необхідно видалити всі хворі та пошкоджені гілки. У той же час — скоротити до 1-2 бруньок старі пагони бордюрних і чайно-гібридних троянд. Гілки кучерявих троянд зрізують залежно від того, яку форму куща ви хочете отримати.

Важливою умовою літнього догляду за трояндами є своєчасне видалення квітучих бутонів, що стимулює рослину до нового цвітінню з кінця травня до початку осінніх заморозків. Щоб скоротити інтервал між цвітінням і отримати більше квітів, необхідно регулярно вирізати непродуктивні гілки.


Повернутися
22.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...