ПОЧАЛИСЯ БАРАБОЛІ… ДЕ НАРОД ВЕСЬ — ТА Ж У ПОЛІ!

10 секретів передпосадкової підготовки картоплі

Перед тим як підготувати картоплю до посадки, кожен поважаючий себе городник визначиться з сортом. Вибір сорту залежить від умов, в яких ви збираєтеся картоплю вирощувати, від термінів дозрівання і від ваших можливостей. Сорти голландської та німецької селекції призначені для вирощування в умовах інтенсивного землеробства, а для цього не у кожного є можливості. Наша стаття для середньостатистичного городника, який на своїх 6 сотках хоче отримати максимальний урожай при мінімумі витрат і якомога раніше

1. Насіннєву картоплю потрібно вибирати не дрібну, але й не велику. Орієнтиром може служити розмір курячого яйця.

2. Шкірочка повинна бути чистою, без пошкоджень, чорних крапок, вм’ятин, гнилі і слідів грибкового ураження.

3. Щоб отримати ранню продукцію, картоплю пророщують в кімнатних умовах. Приблизний термін проростання -1-1, 5 місяці.

4. Якщо на картоплі при зберіганні з’явилися паростки, перед пророщуванням їх необхідно видалити.

5. Найкраще перед закладкою на пророщування, замочити бульби на 15 хвилин в міцному розчині марганцівки. Якщо ви прихильник передових технологій — то по інструкції — в будь-якому стимуляторі для картоплі. Це можуть бути циркон, Потейтін, бурштинова кислота, біоглобін, епін, енергії, Биостим, імуноцітофіт та інші.

6. Паростки на картоплі повинні бути товстими і міцними. Для цього тижня 2 тримаєте бульби в теплі 18-25 градусів, потім винесіть в прохолодніше приміщення 12-15 градусів. Але неодмінною умовою на весь період пророщування залишається достатня кількість світла.

7. Трапляється, що картопля дає мало вічок. Для того, щоб всі очки пробудилися, необхідно кільцювання. На глибину не більше 1 см зробіть чистим ножем кільцевий надріз поперек картоплини, але не розрізаючи її. Ви побачите, як дружно проростуть і верхніі, і нижні вічка.

8. Для рівномірного дружного проростання вічок, обприскуйте картоплю і накривайте нещільно прозорою плівкою. Підвищена вологість, дозволить добре розвиватися картоплі. Паростки будуть міцними, пружними і не будуть обсипатися від дотику рук при посадці.

9. Пророщувати картоплю найкраще, розстеливши в один шар на підлозі. Але можна і в дерев’яних або пластмасових неглибоких ящиках в 1-2 шари.

10. Безпосередньо перед самою посадкою бульби бажано обробити мінеральними добривами. На 1 відро води додати 1 ст. ложку суперфосфату і 1 ст. ложку аміачної селітри, розмішати до розчинення. Замочити картоплю на 1 годину. Потім опудрить золою і садити.


Повернутися
22.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...