ПОЧАЛИСЯ БАРАБОЛІ… ДЕ НАРОД ВЕСЬ — ТА Ж У ПОЛІ!

10 секретів передпосадкової підготовки картоплі

Перед тим як підготувати картоплю до посадки, кожен поважаючий себе городник визначиться з сортом. Вибір сорту залежить від умов, в яких ви збираєтеся картоплю вирощувати, від термінів дозрівання і від ваших можливостей. Сорти голландської та німецької селекції призначені для вирощування в умовах інтенсивного землеробства, а для цього не у кожного є можливості. Наша стаття для середньостатистичного городника, який на своїх 6 сотках хоче отримати максимальний урожай при мінімумі витрат і якомога раніше

1. Насіннєву картоплю потрібно вибирати не дрібну, але й не велику. Орієнтиром може служити розмір курячого яйця.

2. Шкірочка повинна бути чистою, без пошкоджень, чорних крапок, вм’ятин, гнилі і слідів грибкового ураження.

3. Щоб отримати ранню продукцію, картоплю пророщують в кімнатних умовах. Приблизний термін проростання -1-1, 5 місяці.

4. Якщо на картоплі при зберіганні з’явилися паростки, перед пророщуванням їх необхідно видалити.

5. Найкраще перед закладкою на пророщування, замочити бульби на 15 хвилин в міцному розчині марганцівки. Якщо ви прихильник передових технологій — то по інструкції — в будь-якому стимуляторі для картоплі. Це можуть бути циркон, Потейтін, бурштинова кислота, біоглобін, епін, енергії, Биостим, імуноцітофіт та інші.

6. Паростки на картоплі повинні бути товстими і міцними. Для цього тижня 2 тримаєте бульби в теплі 18-25 градусів, потім винесіть в прохолодніше приміщення 12-15 градусів. Але неодмінною умовою на весь період пророщування залишається достатня кількість світла.

7. Трапляється, що картопля дає мало вічок. Для того, щоб всі очки пробудилися, необхідно кільцювання. На глибину не більше 1 см зробіть чистим ножем кільцевий надріз поперек картоплини, але не розрізаючи її. Ви побачите, як дружно проростуть і верхніі, і нижні вічка.

8. Для рівномірного дружного проростання вічок, обприскуйте картоплю і накривайте нещільно прозорою плівкою. Підвищена вологість, дозволить добре розвиватися картоплі. Паростки будуть міцними, пружними і не будуть обсипатися від дотику рук при посадці.

9. Пророщувати картоплю найкраще, розстеливши в один шар на підлозі. Але можна і в дерев’яних або пластмасових неглибоких ящиках в 1-2 шари.

10. Безпосередньо перед самою посадкою бульби бажано обробити мінеральними добривами. На 1 відро води додати 1 ст. ложку суперфосфату і 1 ст. ложку аміачної селітри, розмішати до розчинення. Замочити картоплю на 1 годину. Потім опудрить золою і садити.


Повернутися
22.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…