ПОЧАЛИСЯ БАРАБОЛІ… ДЕ НАРОД ВЕСЬ — ТА Ж У ПОЛІ!
10 секретів передпосадкової підготовки картоплі
Перед тим як підготувати картоплю до посадки, кожен поважаючий себе городник визначиться з сортом. Вибір сорту залежить від умов, в яких ви збираєтеся картоплю вирощувати, від термінів дозрівання і від ваших можливостей. Сорти голландської та німецької селекції призначені для вирощування в умовах інтенсивного землеробства, а для цього не у кожного є можливості. Наша стаття для середньостатистичного городника, який на своїх 6 сотках хоче отримати максимальний урожай при мінімумі витрат і якомога раніше
1. Насіннєву картоплю потрібно вибирати не дрібну, але й не велику. Орієнтиром може служити розмір курячого яйця.
2. Шкірочка повинна бути чистою, без пошкоджень, чорних крапок, вм’ятин, гнилі і слідів грибкового ураження.
3. Щоб отримати ранню продукцію, картоплю пророщують в кімнатних умовах. Приблизний термін проростання -1-1, 5 місяці.
4. Якщо на картоплі при зберіганні з’явилися паростки, перед пророщуванням їх необхідно видалити.
5. Найкраще перед закладкою на пророщування, замочити бульби на 15 хвилин в міцному розчині марганцівки. Якщо ви прихильник передових технологій — то по інструкції — в будь-якому стимуляторі для картоплі. Це можуть бути циркон, Потейтін, бурштинова кислота, біоглобін, епін, енергії, Биостим, імуноцітофіт та інші.
6. Паростки на картоплі повинні бути товстими і міцними. Для цього тижня 2 тримаєте бульби в теплі 18-25 градусів, потім винесіть в прохолодніше приміщення 12-15 градусів. Але неодмінною умовою на весь період пророщування залишається достатня кількість світла.
7. Трапляється, що картопля дає мало вічок. Для того, щоб всі очки пробудилися, необхідно кільцювання. На глибину не більше 1 см зробіть чистим ножем кільцевий надріз поперек картоплини, але не розрізаючи її. Ви побачите, як дружно проростуть і верхніі, і нижні вічка.
8. Для рівномірного дружного проростання вічок, обприскуйте картоплю і накривайте нещільно прозорою плівкою. Підвищена вологість, дозволить добре розвиватися картоплі. Паростки будуть міцними, пружними і не будуть обсипатися від дотику рук при посадці.
9. Пророщувати картоплю найкраще, розстеливши в один шар на підлозі. Але можна і в дерев’яних або пластмасових неглибоких ящиках в 1-2 шари.
10. Безпосередньо перед самою посадкою бульби бажано обробити мінеральними добривами. На 1 відро води додати 1 ст. ложку суперфосфату і 1 ст. ложку аміачної селітри, розмішати до розчинення. Замочити картоплю на 1 годину. Потім опудрить золою і садити.
← Повернутися