ВІН СПІВАВ ПРО «ФАЙНЕ МІСТО»…

До кінця року в Тернополі з’явиться  п’ять анотаційних дошок: про це повідомив очільник міста Сергій Надал.

За його словами, одна з дошок буде присвячена автору пісні «Файне місто Тернопіль» Сергію Кузьмінському. Найімовірніше, що розмістять її у будинку за пам’ятником Івана Франка, де жив Сергій Кузьмінський.

«Анотаційні дошки із зображенням визначних пам’яток довоєнного Тернополя вже розмістили на трьох будівлях Тернополя: на «Універмазі», де колись був Парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії Неустанної помочі; на фасаді будинку на бульварі Шевченка, 23, поруч якого була тернопільська ратуша та на вулиці. Опільського, 1, де знаходився Єзуїтський костел. Також дві дошки з’явились на фасаді Тернопільського замку. Одна з них присвячена засновнику міста Яну Тарновському, інша – власне самому замку», – розповів очільник міста.

Також на дошках є QR-код, через який тернополяни та гості міста можуть дізнатися більше інформації про історичні будівлі.


Повернутися
22.04.2016
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.