БІЛЬШЕ РУХУ, МЕНШЕ СОЛІ

Розвиток онкологічних недуг у багатьох випадках обумовлює спосіб життя людини

Лікарі наголошують: у багатьох випадках ризик розвитку онкологічних недуг залежить від способу життя людини. Нові рекомендації від ВООЗ ґрунтуються на простих правилах, про які не можна забувати, якщо дбаєш про власне здоров’я. Дотримуючись цих постулатів, людина здатна запобігти розвитку раку. Отже…

1. Будьте активними. Регулярна фізична активність допомагає запобігти важким недугам, адже підтримує здоровий рівень гормонів в організмі. Навіть звичайне прибирання в кімнаті, піднімання сходами корисніші за кількагодинне лежання перед телевізором. Як підтверджують дослідження, регулярна фізична активність безпосередньо допомагає запобігти певним видам раку, зокрема раку кишечнику і молочної залози.

2. Забудьте про шкідливі звички. Лікарі не втомлюються нагадувати, що куріння є пусковим механізмом кількох видів онкологічних недуг. Зокрема, курці ризикують захворіти на рак легень, гортані. Спиртне в надмірних кількостях також надзвичайно шкодить організму.

3. Замість солі — спеції. Надмірне вживання солі здатне провокувати підвищення артеріального тиску, а також провокує рак шлунка. Дослідники кажуть: сіль погано впливає на слизову оболонку шлунка. Тому доцільно зменшувати її кількість в раціоні, заміняти її на природні приправи — часник, лимон, перець, спеції.

4. М’ясо — так. Але небагато. Результати досліджень свідчать: часте вживання червоного м’яса збільшує ризик розвитку раку кишечнику. Чому? Можливою причиною, кажуть дослідники, є сполука гем, яка надає м’ясу червоного кольору і може шкодити кишечнику. Доведено також, що оброблене м’ясо (бекон, буженина) є причиною раку шлунково-кишкового тракту. Під час переробки у м’ясі утворюються канцерогенні речовини, які пошкоджують клітини організму і провокують небезпечні недуги. Знизити ризик такої неприємності допоможе «день вегетаріанства»: бодай раз на тиждень варто повністю відмовлятися від м’ясних страв.

5. Прогулянки — рятівники. Намагайтеся знаходити час хоча б для невеличкої щоденної прогулянки. Терапія свіжим повітрям, фізичний рух зміцнюють організм і допомагають запобігти багатьом недугам.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.