БІЛЬШЕ РУХУ, МЕНШЕ СОЛІ

Розвиток онкологічних недуг у багатьох випадках обумовлює спосіб життя людини

Лікарі наголошують: у багатьох випадках ризик розвитку онкологічних недуг залежить від способу життя людини. Нові рекомендації від ВООЗ ґрунтуються на простих правилах, про які не можна забувати, якщо дбаєш про власне здоров’я. Дотримуючись цих постулатів, людина здатна запобігти розвитку раку. Отже…

1. Будьте активними. Регулярна фізична активність допомагає запобігти важким недугам, адже підтримує здоровий рівень гормонів в організмі. Навіть звичайне прибирання в кімнаті, піднімання сходами корисніші за кількагодинне лежання перед телевізором. Як підтверджують дослідження, регулярна фізична активність безпосередньо допомагає запобігти певним видам раку, зокрема раку кишечнику і молочної залози.

2. Забудьте про шкідливі звички. Лікарі не втомлюються нагадувати, що куріння є пусковим механізмом кількох видів онкологічних недуг. Зокрема, курці ризикують захворіти на рак легень, гортані. Спиртне в надмірних кількостях також надзвичайно шкодить організму.

3. Замість солі — спеції. Надмірне вживання солі здатне провокувати підвищення артеріального тиску, а також провокує рак шлунка. Дослідники кажуть: сіль погано впливає на слизову оболонку шлунка. Тому доцільно зменшувати її кількість в раціоні, заміняти її на природні приправи — часник, лимон, перець, спеції.

4. М’ясо — так. Але небагато. Результати досліджень свідчать: часте вживання червоного м’яса збільшує ризик розвитку раку кишечнику. Чому? Можливою причиною, кажуть дослідники, є сполука гем, яка надає м’ясу червоного кольору і може шкодити кишечнику. Доведено також, що оброблене м’ясо (бекон, буженина) є причиною раку шлунково-кишкового тракту. Під час переробки у м’ясі утворюються канцерогенні речовини, які пошкоджують клітини організму і провокують небезпечні недуги. Знизити ризик такої неприємності допоможе «день вегетаріанства»: бодай раз на тиждень варто повністю відмовлятися від м’ясних страв.

5. Прогулянки — рятівники. Намагайтеся знаходити час хоча б для невеличкої щоденної прогулянки. Терапія свіжим повітрям, фізичний рух зміцнюють організм і допомагають запобігти багатьом недугам.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...