ПЕКІНСЬКА КАПУСТА НА ВАШОМУ ГОРОДІ? ЧОМ БИ Й НІ!

Як і будь-яка капуста, пекінська — рослина довгого світлового дня. Для цвітіння і плодоношення їй необхідний світловий день тривалістю більше 13 годин. При короткому світловому дні (менше 12 годин) стрілка з насінням не утворюється, зате ростуть листя і зав’язуються качани. Якщо вирощувати капусту не заради насіння, потрібні невисока температура +16… +20 ° С і короткий світловий день. Тому її сіють або ранньою весною на розсаду, або в другій половині літа.

Пекінська капуста легко переносить похолодання до -4 ° С у стадії формування качанів, але при цьому з’являється велика ймовірність стрілкування. Взагалі рослина дає стрілку за будь-яких погіршень погодних умов – раптова жара або різке похолодання.

Основні правила при вирощуванні пекінської капусти розсадою:

Щоб пекінська капуста не йшла в стрілку вибирайте стійкі сорти і дотримуйтесь строків посадки;

Не загартовуйте розсаду;

При висадці в грунт не пошкодьте коріння розсади;

Не загущуйте посіви;

Саджайте рослини в родючий грунт, своєчасно вносять добрива.

Весняний посів пекінської капусти

Посіявши пекінську капусту навесні, можна отримати урожай зелені вже в першій половині літа. Для цього рекомендується вирощувати розсаду.

У другій декаді квітня посійте насіння — по 3 штуки в кожну лунку в окремі горщики з пухкою сумішшю. На 3 — 4 -й день з’являться сходи.

При появі 2-3 справжніх листків залиште в горщику один найбільш сильний паросток, інші потрібно видалити.

Через 20-25 днів рослини у фазі 5-6 справжніх листків можна пересадити у відкритий грунт. Розсада дуже ніжна і тендітна, тому висаджувати її слід акуратно. Оптимальна схема посадки — 35х25 см.

Після висадки кожну рослину полийте під корінь.

У перший час захищайте від заморозків. У перші два тижні розсаді можна штучно вкорочувати день: до вечора накривати посадки одним шаром лутрасила, щоб рослини формували качан.

Літній посів пекінської капусти

Капуста, посіяна влітку, восени дасть хороші качани. Для цього її рекомендується висівати безпосередньо в грунт не раніше другої половини липня.

Сіяти краще всього гніздовим способом — по 3 насінини в лунку. Глибина загортання насіння — 2-3 см. Відстань між грядками роблять не менше 40-50 см. Відстань між лунками — гніздами — близько 35-40 см.

 Після появи сходів в кожній лунці залишають по одному найсильнішому і міцному паростку, а інші видаляють.

Через 3 тижні після посіву рослини підгортають.

До того як зімкнуться листя, потрібно неглибоко розпушити міжряддя і внести азотні добрива. Після змикання рядків рослини прополюють.

Поливають пекінську капусту регулярно, помірно, але не перезволожуючи грунт, а під час посухи — рясно, проливаючи грунт на глибину до 20 см.

3-4 рази за вегетаційний період міжряддя розпушують на 5 см. Щоб на поверхні грунту не утворювалася кірка, після сильних дощів розпушування може бути глибоким, до 12 см.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…