ОЦЕ ТАК… ЯГОДА!
Кавуни - рослини, як відомо, теплолюбні, але якщо дуже захотіти, то можна виростити їх і на своїй дачі. Сказати по правді, захотіти треба дуже сильно, тому що догляду за ними буде досить багато.
Сьогодні стандартний сорт кавуна середньораннього терміну дозрівання становить 80 днів з вагою до 10 кг. Отже, ранні та ультраранні сорти дозрівають 60-70 днів і вага кавунів при цьому 5-7 кг.
А на що можна сподіватися в середньостатистичному дачнику?
З початком літа як завжди не складається з погодою, нерідкі заморозки в травні, і цілком можливо початок червня прохолодний. Тому, ми можемо використовувати агроволокно для того, щоб для кавунів було комфортніше, або ж висаджувати розсаду, тільки звичайно кожна рослина в окремому стаканчику. Беремо лопатку, спочатку готуємо місце, куди пересадити рослину — готуєм ямку як на розсаду для помідор (копнули, полили водою) і тільки після цього акуратно пересаджуємо, так як корінь у кавуна йде стрежнем униз і земля з легкістю обсипається, при цьому рвуться ниткоподібні корінці — і рослина буде довго приживатися.
Кавуни ідеально підходящі за термінами 60-70 днів.
Хелен F1 дають плоди 5-7 кг.
Отаман F1 дають плоди 12-16 кг.
Для розсади буде чудово, якщо ви застосовуєте стимулятор росту «Епін екстра».
Тепер про головні хитрощі, без них нічого доброго ви не отримаєте навіть з самими чудовими за термінами насінням.
Одна з основних хитрощів це вирощування не так на голій землі, а на землі покритим чорним АГРОТЕКС (чорним покривним матеріалом).
Що це дає? Відсутні бур’яни, а бур’ян дуже впливає на солодкість кавунів, природно не потрібна прополка, кавун відноситься до тих рослин, які дуже не люблять, що б їх чіпали і не в якому випадки бува не обривали листя, він просто уповільнює зростання.
Так само як відомо чорний колір чудово зберігає тепло, в результаті створюється чудовий мікроклімат на початку сезону, коли рослина ще невелика, повітря ще не прогрілося, а сонце світить слабенько (червень).
Класична посадка — це десь 70 см. між розсадою в ряду, ширина між рядами близько півтора метра. Тут головне не загущувати, а то вийде ефект бур’янів і тоді з визріванням може бути проблема. Якщо ви побоюєтеся, що не всі насіння зійде або виживе, садіть густіше, потім просто-напросто приберете зайве.
Як садити. Розстелили агротекс, закріпили його з усіх сторін і на місці посадки в матеріалі робиться надріз хрестиком. Ось і все. Як посадите, тоді закріпіть четверту сторону. Закріплювати можна як камінням, так і робити земляний валик. Біля сходів потрібно покласти камінчик (для того, щоб полотно випадково не зашкодило наші дорогоцінні сходи), потім камінчики заберуться.
Про полив
Всі, звичайно, чули, що кавун посухостійка рослина, а надмірний полив зменшує солодкість плоду, все ж це не наш випадок. З солодкістю все буде чудово, якщо тільки ви не поливаєте під дощем, тобто якщо є можливість — поливайте, а чорне агроволокно буде створювати потрібний мікроклімат.
Тим більше, якщо в суху погоду не поливати, то кавун може елементарно засохнути або просто затягнеться період зростання, і ми ризикуємо дотягнути зростання до холодів, і тоді вже точно кавун не дозріє. А якщо земля — це суглинок і вода після дощів довго на потрібній коріння глибині не затримається на відміну від товстого шару чорнозему півдня.
Це пов’язано з тим, що кавун добре вбирає воду не тільки корінням, а й листям, що природно теж прискорює ріст.
Добрива для кавунів
Чим і як удобрювати кавуни? Якщо у вас є якісь забобони щодо мінеральних добрив, то це як би не проблема — шукаємо альтернативу. Кавун бере багато саме мінералів, і якщо їх немає, то замість 3-4 великих плодів з куща, вийдуть 1-2 і то з проблемними термінами дозрівання, тобто вони будуть рожеві через один, хоча начебто давно лежать і повинні були дозріти.
Знайте, що після зав’язі (розмір волоський горіх), через 30 днів вони повинні дозріти.
Тому застосовуйте комплексне мінеральне добриво. Проте, звичайно, потрібно вирішувати в залежності від свого типу грунту.
← Повернутися