ОЦЕ ТАК… ЯГОДА!

Кавуни - рослини, як відомо, теплолюбні, але якщо дуже захотіти, то можна виростити їх і на своїй дачі. Сказати по правді, захотіти треба дуже сильно, тому що догляду за ними буде досить багато.

 Сьогодні стандартний сорт кавуна середньораннього терміну дозрівання становить 80 днів з вагою до 10 кг. Отже, ранні та ультраранні сорти дозрівають 60-70 днів і вага кавунів при цьому 5-7 кг.

А на що можна сподіватися в середньостатистичному дачнику?

З початком літа як завжди не складається з погодою, нерідкі заморозки в травні, і цілком можливо початок червня прохолодний. Тому, ми можемо використовувати агроволокно для того, щоб для кавунів було комфортніше, або ж висаджувати розсаду, тільки звичайно кожна рослина в окремому стаканчику. Беремо лопатку, спочатку готуємо місце, куди пересадити рослину — готуєм ямку як на розсаду для помідор (копнули, полили водою) і тільки після цього акуратно пересаджуємо, так як корінь у кавуна йде стрежнем униз і земля з легкістю обсипається, при цьому рвуться ниткоподібні корінці — і рослина буде довго приживатися.

Кавуни ідеально підходящі за термінами 60-70 днів.

Хелен F1 дають плоди 5-7 кг.

Отаман F1 дають плоди 12-16 кг.

Для розсади буде чудово, якщо ви застосовуєте стимулятор росту «Епін екстра».

Тепер про головні хитрощі, без них нічого доброго ви не отримаєте навіть з самими чудовими за термінами насінням.

Одна з основних хитрощів це вирощування не так на голій землі, а на землі покритим чорним АГРОТЕКС (чорним покривним матеріалом).

Що це дає? Відсутні бур’яни, а бур’ян дуже впливає на солодкість кавунів, природно не потрібна прополка, кавун відноситься до тих рослин, які дуже не люблять, що б їх чіпали і не в якому випадки бува не обривали листя, він просто уповільнює зростання.

Так само як відомо чорний колір чудово зберігає тепло, в результаті створюється чудовий мікроклімат на початку сезону, коли рослина ще невелика, повітря ще не прогрілося, а сонце світить слабенько (червень).

Класична посадка — це десь 70 см. між розсадою в ряду, ширина між рядами близько півтора метра. Тут головне не загущувати, а то вийде ефект бур’янів і тоді з визріванням може бути проблема. Якщо ви побоюєтеся, що не всі насіння зійде або виживе, садіть густіше, потім просто-напросто приберете зайве.

Як садити. Розстелили агротекс, закріпили його з усіх сторін і на місці посадки в матеріалі робиться надріз хрестиком. Ось і все. Як посадите, тоді закріпіть четверту сторону. Закріплювати можна як камінням, так і робити земляний валик. Біля сходів потрібно покласти камінчик (для того, щоб полотно випадково не зашкодило наші дорогоцінні сходи), потім камінчики заберуться.

Про полив

Всі, звичайно, чули, що кавун посухостійка рослина, а надмірний полив зменшує солодкість плоду, все ж це не наш випадок. З солодкістю все буде чудово, якщо тільки ви не поливаєте під дощем, тобто якщо є можливість — поливайте, а чорне агроволокно буде створювати потрібний мікроклімат.

Тим більше, якщо в суху погоду не поливати, то кавун може елементарно засохнути або просто затягнеться період зростання, і ми ризикуємо дотягнути зростання до холодів, і тоді вже точно кавун не дозріє. А якщо земля — це суглинок і вода після дощів довго на потрібній коріння глибині не затримається на відміну від товстого шару чорнозему півдня.

Це пов’язано з тим, що кавун добре вбирає воду не тільки корінням, а й листям, що природно теж прискорює ріст.

Добрива для кавунів

Чим і як удобрювати кавуни? Якщо у вас є якісь забобони щодо мінеральних добрив, то це як би не проблема — шукаємо альтернативу. Кавун бере багато саме мінералів, і якщо їх немає, то замість 3-4 великих плодів з куща, вийдуть 1-2 і то з проблемними термінами дозрівання, тобто вони будуть рожеві через один, хоча начебто давно лежать і повинні були дозріти.

Знайте, що після зав’язі (розмір волоський горіх), через 30 днів вони повинні дозріти.

Тому застосовуйте комплексне мінеральне добриво. Проте, звичайно, потрібно вирішувати в залежності від свого типу грунту.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…