МУЛЬТФІЛЬМ… ЛЕМКІВСЬКОЮ МОВОЮ!

 В мережі інтернет опублікували мультфільм «Голод», в якому головні герої спілкуються мовою лемків

В основу мультфільму був покладене оповідання «Голод/Głód» із книжки «Як Липняне сонце до міха імали. Баі, байкы і оповіданкы Лемків» за редакції Юрка Стариньского та Анни Ридзанич, яке було видано ще в 2010 році, пише tvoemisto.tv.

Для мультфільму використали музику лемківської сільської капели «Угерец».

Реалізацією проекту займалась Анна Хаброс-Пілат.

Мультфільм представлений на сторінці Лемколянд – сайту в інтернеті, який займається популяризацією ігор та забав, а також мультфільмів та пісень для дітей лемківською мовою.


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.