ГОРОДАМИ — ПО КРИЗІ!

На Тернопільщині збільшили посівну площу

 Ранні зернові та зернобобові культури без гречки та кукурудзи посіяні на площі 19,9 тис. га або 47% до прогнозованої. Не приступали до посіву ранніх зернових та зернобобових культур сільгосппідприємства Кременецького, Монастириського та Шумського районів.

Про це повідомив http://infoprostir.te.ua директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Луй під час засідання колегії обласної державної адміністрації.

Яру пшеницю посіяно на площі 4,2 тис. га, що становить 49 % до прогнозу. Завершено посів у Гусятинському районі. На 93-96 відсотках прогнозованих площ посіяли яру пшеницю господарства Підгаєцького та Чортківського районів Не приступали до посіву цієї культури сільгосппідприємства Лановецького, Монастириського та Шумського районів.

Ярий ячмінь посіяно на площі 13,2 тис. га (42% до прогнозу). По 2,6 тис. га (58-88%) проведено посів сільгосппідприємствами Шумського, Гусятинського та Теребовлянського районів. Не приступали до посіву цієї культури сільгосппідприємства Зборівського, Кременецького, Монастириського та Шумського районів.

Овес посіяно на площі 0,9 тис. га, що становить 51 % до прогнозу. Завершено посів у Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Підгаєцькому та Тернопільському районах. На 80 відсотках прогнозованих площ посіяли овес господарства Борщівського району. Не приступали до посіву цієї культури сільгосппідприємства Зборівського, Козівського, Монастириського, Підволочиського та Шумського районів.

Горох посіяно на площі 1,6 тис. га, що становить 25 % до прогнозу. Завершено посів на площі 350 га у Гусятинському районі. На 68 відсотках прогнозованих площ посіяли цю культуру господарства Теребовлянського та Чортківського районів. Не приступали до посіву цієї культури сільгосппідприємства Бережанського, Зборівського, Збаразького, Тернопільського та Шумського районів.

Розпочали посів соняшнику та цукрового буряка сільгосппідприємства Кременецького району. Господарства Теребовлянського району приступили до посадки картоплі.

Довідково: Посівна площа під урожай 2016 року становитиме 796,4 тис. га, що на 4,1 тис. га більше 2015 року.

Озимі зернові посіяно на площі 220,4 тис. га, що на 14,3 тис. га більше минулорічного показника, в тому числі озима пшениця – 198,9 тис. га (+12,9 тис. га або 107%), озиме жито – 1,4 тис. га (-0,1 тис. га або 93,3%) та озимий ячмінь – 20,1 тис. га (+1,5 тис. га або 108,1%). Крім того, озимий ріпак посіяно на площі 54,8 тис. га (-0,8 тис. га до минулого року).


Повернутися
17.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…