НОТАРІУСИ ТЕРНОПЛІСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВЗЯЛИ АКТИВНУ УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ

Нотаріуси Тернопліської області взяли активну участь у круглому столі з проблемних питань застосування законодавства у сфері державної реєстрації

05 квітня 2016 року у Київі відбувся круглий стіл на тему: «Проблемні питання застосування нотаріусами законодавства у сферах державної реєстрації».

 Зазначимо, що нотаріальну спільноту Тернопільської області на цьому заході представляли: Тетяна Вовк, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Наталія Марщівська, начальник відділу з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у Тернопільській  області, Тетяна Серкізовська, приватний нотаріус Тернопільського міського нотаріального округу, Лілія Терещук, завідувач Першої тернопільської державної нотаріальної контори, Леся Максимович, завідувач Бучацької державної нотаріальної контори.

 Як повідомив заступник Міністра юстиції Павло Мороз, що за три місяці цього року нотаріуси, які в грудні минулого року отримали право надавати послуги з реєстрації майна та бізнесу вчинили понад 300 тисяч реєстраційних дій.

Окрім того, на даний момент понад 6,5 тис. нотаріусів вже підключилися до реєстрів. Ми впевнені, що громадяни і бізнес у нормальних руках і отримують якісний сервіс», зазначив заступник Міністра юстиції.

За його словами, нотаріуси не просто так стали першими, хто отримав додаткові повноваження, нотаріуси – це фахова спільнота, яка працює на результат і не займається хабарництвом..


Він також з розумінням зауважив, що на перших етапах нові реєстратори можуть робити помилки, тому на базі Мін’юсту створено комісію з розгляду скарг на дії державних реєстраторів.
«Лише 10% з цих скарг стосуються роботи нотаріусів. При цьому більшість з них безпідставні. Сподіваюся, що завдяки спільній роботі нам вдасться знизити кількість невдоволених клієнтів до нуля», - додав він.


За словами заступника Міністра юстиції – керівника апарату Оксани Іванченко, протягом останніх місяців Кабмін та Мін’юст ухвалили низку нормативно-правових актів, які забезпечують розвиток прийнятих в минулому році реєстраційних законів. 

«Нині ми обговорюємо проблеми, з якими ви стикаєтеся вже як повноцінні державні реєстратори. Ми намагаємося акумулювати та систематизувати питання і проблеми, з якими в ході повсякденної діяльності зустрічаються нотаріуси. Ми прагнемо почути проблеми, які потребують врегулювання на законодавчому рівні», - зазначила Оксана Іванченко.

Директор департаменту з питань нотаріату Мін’юсту Олена Мартинюк зі свого боку повідомила, що нотаріуси дуже гарно почали перебирати на себе функції у сфері реєстрації. 

«Порівняно з державними реєстраторами з 1 січня нотаріуси перейняли на себе вже 45% первинної реєстрації на новосформовані об’єкти нерухомості. Це говорить про гарну роботу нотаріусів.. Це дуже добре для населення, адже для них з’явилися безліч суб’єктів, які можуть надати їм гарну послугу», - зауважила вона. 


У свою чергу заступник Директора департаменту державної реєстрації Віталій Гайдук звернув увагу нотаріусів на те, що у сфері реєстрації бізнесу запроваджено принцип екстериторіальності.

«У нас запроваджено принцип екстериторіальності в сфері державної реєстрації. Не залежно від того, в якому регіоні зареєстрована особа, яка звертається для реєстрації бізнесу, не має ніяких перешкод прийняти ці документи, зареєструвати юридичну або фізичну особі підприємця, внести відповідний запис в реєстр», - зауважив він.

Єдиною додатковою дією, яку при цьому доведеться зробити нотаріусам, протягом 3 днів надіслати документи по місцю реєстрації бізнесу, де буде перебувати реєстраційна справа.

На “круглому столі” нотаріальною спільнотою України було активно обговорено проблеми, які виникають у сфері державної реєстрації: щодо здійснення реєстраційних дій у разі втрати правовстановлюючого документа; у разі наявності обтяжень при реєстрації права власності в результаті оформлення спадкових прав; порядку та розміру стягнення адміністративного збору та інше.


Крім того, окрему увагу учасниками заходу було звернуто на роботу в оновленому програмному забезпеченні Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Нотаріусами було запропоновано вирішити питання щодо встановлення додаткового захисту інформації, що міститься в реєстрі, з метою уникнення несанкціонованого втручання в його роботу, які мали місце у 2015 році, впровадити політику інформування нотаріусів про тимчасове відключення реєстру, а також щодо розроблення навчальної версії реєстру та інше.




Повернутися
14.04.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...