ЗДОРОВУ ЇЖУ БУДУТЬ «ПІДГОДОВУВАТИ»

 У рамках реалізації Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-20 роки впровадять низку пілотних проектів для забезпечення дітей шкільного віку молоком та овочами. В роботі також проект впровадження системи моніторингу продовольчої безпеки, повідомила заступник міністра аграрної політики Олена Ковальова. Найближчим часом профільне міністерство працюватиме над впровадженням фортифікації продуктів харчування, в першу чергу дитячого. У Мінагрополітики відбулася нарада з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) iз питань здорового харчування населення України, зокрема в частині фортифікації продуктів харчування.

Фортифікація продуктів харчування полягає у додаванні до них окремих мікронутрієнтів, які природно містяться в сировині, але були втрачені або їх кількість зменшена під час виробництва продукції, так і тих, що не містяться в природному вигляді продукту. Основна мета цієї акції полягає у забезпеченні споживачів необхідними мікронутрієнтами, особливо тими, споживання яких на окремо взятій території є недостатнім. На сьогодні в Україні не запроваджено обов’язкової фортифікації, існує лише добровільна. Зокрема, дитячого харчування, молочних продуктів, солі, хлібобулочних виробів, соняшникової олії та мінеральної води. Тим часом нестача окремих важливих мікроелементів, зокрема йоду, в харчуванні українських дітей уже призвела до значного погіршення стану їх здоров’я. З огляду на це для України кращим варіантом є обов’язкова фортифікація з жорстким контролем держави за ціноутворенням на поліпшену продукцію, щоб уникнути необґрунтованого її здорожчання.

Менеджер проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» та суміжних програм Бюро ВООЗ в Україні Джеральдін Маквіні запевнила, що співпраця з Мінагрополітики в цьому напрямі буде дуже плідною. «Ми запланували дослідження щодо виявлення надлишкової ваги у дітей та визначення рівня поширеності факторів виникнення неінфекційних захворювань. Зокрема, таких як серцево-судинні захворювання, діабет та ожиріння», — зазначила Маквіні.


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.