15 ПОРАД, ЯК ЗМЕНШИТИ ВИТРАТИ НА КОМПОСЛУГИ
Економити можна не тільки великі суми, приємним «доповненням» до місячного гаманцевого бюджету стають гроші, котрі економляться на деяких домашніх дрібничках. І ці дрібнички дозволяють зекономити понад 50 грн. щомісяця, а у випадку проживання в помешканні 5-7 осіб завдяки простим способам економії , можна заощадити і понад 200 грн. щомісяця.
Пропонуємо пройтися по всіх закутках стандартної квартири і «розставити пастки», у які повинна попастися економія енергії.
Коридор
1. Дверний отвір слід обклеїти гумовою або поролоновою стрічкою, щоб уникнути протягів і охолодження взимку. Килимки і щільні плінтуси також зменшать втрати тепла.
Вікна
2. Старі вікна слід ущільнити біля шибок, перевірити надійність завісів і зашпаклювати тріщини рами.
3. Нові вікна слід вибирати з двома камерами, дорожчі але тепліші.
Кухня
4. Каструлю слід ставити на ту комфорку, яка підходить по розміру дна – для економії газу під час приготування їжі.
5. Користуйтеся чайником із свистком, щоб зайвий час не горів пальник.
6. Наливайте в чайник стільки води, скільки потрібно для використання в цей час.
7. Холодильник «забирає» чи не найбільше електроенергії. Тому регулярно розморожуйте його. Встановлюйте достатній режим охолодження. Якщо холодильник напівпорожній, то заповнюйте його пляшками з водою - охолоджені продукти допомагають підтримувати холод в камері, а це зменшує електроенергію для вироблення холоду.
Вітальня
8. Плазмові телевізори досить «енерговажкі», деякі моделі споживають від 120 до 660 Вт/год. Не залишаймо їх «без догляду».
9. Комп’ютер та інші прилади в режимі очікування, в т.ч зарядні пристрої не витягнені з розетки, «з’їдають» частину ваших грошей. Тому на ніч вимикайте не тільки світло але й інші прилади з розеток.
10. Естетичні вподобання не застосовуйте до радіаторів опалення. Підійміть штору над ними, наклейте відбивний екран на стіну за радіатором і отримайте більше тепла. Якщо опалюєте своїм котлом, то ще й зекономите гроші.
Спальня
11. Не сушіть одяг на батареях в опалювальний сезон - кімната отримає більше вологи, котра остудить стіни.
12. Економніше спати взимку під відповідною ковдрою, в теплій та приємній піжамі, ніж використовувати електричне догрівання, котре «витягує» гроші з гаманця при платі за додаткову енергію.
Ванна
13. Якщо ви помітили, що з крана капає вода, замініть його. Вартість заміни досить швидко повернеться економією грошей, котрі б ви сплатили за постійно протікаючу воду.
14. Приймання душу теж економить воду, у порівнянні з прийманням ванни.
15. Щодня при чищенні зубів при відкритому крані «втікає» 7-12 літрів води, що в перерахунку на рік складе 4 куб.м (20-30 грн). Наберіть воду в склянку для чищення зубів і отримаєте чисті зуби та задоволення від економії.
«Відчуйте» місця економії в своєму помешканні та втримайте гроші у гаманці. Не віддавайте зароблених вами грошей за витрачену без потреби воду, світло, електроенергію та газ!
← Повернутися