15 ПОРАД, ЯК ЗМЕНШИТИ ВИТРАТИ НА КОМПОСЛУГИ

 Економити можна не тільки великі суми,  приємним «доповненням» до місячного гаманцевого бюджету стають гроші, котрі економляться на деяких домашніх дрібничках. І ці дрібнички дозволяють зекономити понад 50 грн. щомісяця, а у випадку проживання в помешканні 5-7 осіб завдяки простим способам економії , можна  заощадити і понад 200 грн. щомісяця.

  Пропонуємо  пройтися по всіх закутках стандартної квартири і «розставити пастки», у які повинна попастися економія енергії.

 Коридор

1. Дверний отвір слід обклеїти гумовою або поролоновою стрічкою, щоб уникнути протягів і охолодження взимку. Килимки і щільні плінтуси також зменшать втрати тепла.

Вікна

2. Старі вікна слід ущільнити біля шибок, перевірити надійність завісів і зашпаклювати тріщини рами.

3. Нові вікна слід вибирати з двома камерами, дорожчі але тепліші.

 Кухня

4. Каструлю слід ставити на ту комфорку, яка підходить по розміру дна – для економії газу під час приготування їжі.

5. Користуйтеся чайником із свистком, щоб зайвий час не горів пальник.

6. Наливайте в чайник стільки води, скільки потрібно для використання в цей час.

7. Холодильник «забирає» чи не найбільше електроенергії. Тому регулярно розморожуйте його. Встановлюйте достатній режим охолодження. Якщо холодильник напівпорожній, то заповнюйте його пляшками з водою - охолоджені продукти допомагають підтримувати холод в камері, а це зменшує електроенергію для вироблення холоду.

Вітальня

8. Плазмові телевізори досить «енерговажкі», деякі моделі споживають від 120 до 660 Вт/год. Не залишаймо їх «без догляду».

9. Комп’ютер та інші прилади в режимі очікування, в т.ч зарядні пристрої не витягнені з розетки, «з’їдають» частину ваших грошей. Тому на ніч вимикайте не тільки світло але й інші прилади з розеток.

10. Естетичні вподобання не застосовуйте до радіаторів опалення. Підійміть штору над ними, наклейте відбивний екран на стіну за радіатором і отримайте більше тепла. Якщо опалюєте своїм котлом, то ще й зекономите гроші.

 Спальня

11. Не сушіть одяг на батареях в опалювальний сезон - кімната отримає більше  вологи, котра остудить стіни.

12. Економніше спати взимку під відповідною ковдрою, в теплій та приємній піжамі, ніж використовувати електричне догрівання, котре «витягує» гроші з гаманця при платі за додаткову енергію.

Ванна

13. Якщо ви помітили, що з крана капає вода, замініть його. Вартість заміни досить швидко повернеться економією грошей, котрі б ви сплатили за постійно протікаючу воду.

14. Приймання душу теж економить воду, у порівнянні з прийманням ванни.

15. Щодня при чищенні зубів при відкритому крані «втікає» 7-12 літрів води, що в перерахунку  на рік складе 4 куб.м (20-30 грн). Наберіть воду в склянку для чищення зубів і отримаєте чисті зуби та задоволення від економії.

«Відчуйте» місця економії в своєму помешканні та втримайте гроші у гаманці. Не віддавайте зароблених вами грошей за витрачену без потреби воду, світло, електроенергію та газ!


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…