КОЛИ ВІДЦВІЛИ ТЮЛЬПАНИ…

Рідкісний палісадник або клумба обходяться навесні без сходів тюльпанів, які поряд з первоцвітами теж вважаються вісниками весняного настрою. Навіть незважаючи на нетривалий період цвітіння, ранні та пізні, прості й махрові, однотонно забарвлені і строкаті, рідкісні голландські і звичні вітчизняні — вони неодмінно захоплюють ароматом і витонченістю квіток.

 Тюльпани — одні з перших садових квітів, які з’являються, щоб нагадати нам про наближення літа, тепла і відпочинку. Але тюльпани відцвіли. Що робити? Їх листя починає жовтіти і псувати зовнішній вигляд вашої клумби. Для збереження привабливості композиції протягом усього літнього сезону рекомендують комбінувати їх з фіалками, ранніми нарцисами і хіонодоксами. Якщо ви плануєте садити тюльпани з трав’янистими багаторічниками, то їх краще розміщувати на передньому плані. За час цвітіння цибулинних кущі розростуться і прикриють непривабливе пожовкле листя. Ще можна використовувати варіант посадки тюльпанів в ємність. Цибулину ставите в будь-який контейнер, в якому треба зробити безліч отворів, засипати землею і закопати. Коли тюльпани в горщиках відцвітуть, їх відкопують і переносять в більш затінене місце. Цей спосіб зручний, ви зможете на місці, де були розміщені рослини, посадити нові квіти, а перецвівши тюльпани не будуть псувати зовнішній вигляд вашої ділянки.

Підгодовуєте перецвівші рослини мінеральним добривом (при будь-якому способі посадки). Чекаєте стану листя, коли вони повністю пожовтіє, а стебло стане м’яким і буде гнутися. Викопуєте цибулини і ставите в прохолодне місце. День для подібних маніпуляцій вибираєте сухий і сонячний. Можна обробити цибулину слабким розчином марганцівки, але тоді її треба просушити на сонці. Якщо ви не плануєте отримати квітку тюльпана до Різдва в домашніх умовах, то висадку проводите у вересні безпосередньо в грунт. Найсприятливіший період для посадки — коли температура грунту опустилася до 10 градусів тепла.


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…