ОГІРКИ ЧЕКАЮТЬ ТЕПЛА

 Огірок — єдиний овоч, плоди якого їдять у недостиглому вигляді (зеленці). Це один з найпоширеніших овочів, вирощуваних в Україні. Тому, у садівників — новачків часто виникає питання: де і коли висівати огірки у відкритий грунт?

Багатьох городників хвилює питання коли ж садити огірки? Не поспішайте з посівом огірків у відкритий грунт. Огірки – теплолюбні культури, люблять тепло, бояться нічних похолодань, а від холодної води починають хворіти. Сьогодні «Яблучко» спробує розкрити секрети, коли і як садити огірки.

При виборі місця слід обов’язково врахувати любов огірків до світла, тепла і родючості грунту. По любові до тепла ця культура перевершує всі інші городні культури, що вирощуються в середній смузі у відкритому грунті.

Огірки садять розсадою, і сіють насінням безпосередньо в грядку, коли грунт достатньо прогріється. Для середньої смуги України, зазвичай, це кінець квітня-початок травня.

Перед посадкою насінням, його потрібно попередньо прогріти, а потім намочити (безпосередньо перед висадкою). Прогрівання знезаражує і помітно знижує захворюваність.

Кращою температурою повітря для росту огірків вважають +25 градусів, а нічна не повинна опускатися нижче +10. За народними прикметами огірки сіють на Юрія (6 травня).

Грядку краще підготувати таким чином. Викопати невелике поглиблення (у ширину і глибину приблизно 30 см). Нижню частину наполовину заповнити перегноєм або гноєм, а зверху прикрити шаром землі, перемішаної з гноєм, формуючи невеликий горбок (гребінь) для поліпшення дренажу. Памятайте, огірки не люблять гарбузових попередників.

Насіння висіяти рядками на глибину 2 см, на відстані 12-15 см в рядку, між ними — 60-70 см. Для ефективності в одну лунку можна посадити по 2-3 насінини, а після появи сходів залишити найміцніший.

В умовах холодного клімату грядку з рослинами захищають плівковим укриттям від поворотних заморозків і прохолодних ранків.

Іноді для посадки використовують і розсаду, але потрібно врахувати, що огірки мають досить слабку кореневу систему, що погано позначається на пересадці. Для запобігання травм кореневої системи при пересадці, бажано насіння на розсаду висаджувати в торфоперегнійні горщики і висаджувати у відкритий грунт прямо в них тижнів через чотири після посіву.

Гарного Вам врожаю!


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...