ОГІРКИ ЧЕКАЮТЬ ТЕПЛА

 Огірок — єдиний овоч, плоди якого їдять у недостиглому вигляді (зеленці). Це один з найпоширеніших овочів, вирощуваних в Україні. Тому, у садівників — новачків часто виникає питання: де і коли висівати огірки у відкритий грунт?

Багатьох городників хвилює питання коли ж садити огірки? Не поспішайте з посівом огірків у відкритий грунт. Огірки – теплолюбні культури, люблять тепло, бояться нічних похолодань, а від холодної води починають хворіти. Сьогодні «Яблучко» спробує розкрити секрети, коли і як садити огірки.

При виборі місця слід обов’язково врахувати любов огірків до світла, тепла і родючості грунту. По любові до тепла ця культура перевершує всі інші городні культури, що вирощуються в середній смузі у відкритому грунті.

Огірки садять розсадою, і сіють насінням безпосередньо в грядку, коли грунт достатньо прогріється. Для середньої смуги України, зазвичай, це кінець квітня-початок травня.

Перед посадкою насінням, його потрібно попередньо прогріти, а потім намочити (безпосередньо перед висадкою). Прогрівання знезаражує і помітно знижує захворюваність.

Кращою температурою повітря для росту огірків вважають +25 градусів, а нічна не повинна опускатися нижче +10. За народними прикметами огірки сіють на Юрія (6 травня).

Грядку краще підготувати таким чином. Викопати невелике поглиблення (у ширину і глибину приблизно 30 см). Нижню частину наполовину заповнити перегноєм або гноєм, а зверху прикрити шаром землі, перемішаної з гноєм, формуючи невеликий горбок (гребінь) для поліпшення дренажу. Памятайте, огірки не люблять гарбузових попередників.

Насіння висіяти рядками на глибину 2 см, на відстані 12-15 см в рядку, між ними — 60-70 см. Для ефективності в одну лунку можна посадити по 2-3 насінини, а після появи сходів залишити найміцніший.

В умовах холодного клімату грядку з рослинами захищають плівковим укриттям від поворотних заморозків і прохолодних ранків.

Іноді для посадки використовують і розсаду, але потрібно врахувати, що огірки мають досить слабку кореневу систему, що погано позначається на пересадці. Для запобігання травм кореневої системи при пересадці, бажано насіння на розсаду висаджувати в торфоперегнійні горщики і висаджувати у відкритий грунт прямо в них тижнів через чотири після посіву.

Гарного Вам врожаю!


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…