ЯК ТЕРНОПІЛЬСЬКІ «БАБИ» ДАЛИ ЖАРУ НА ПЕРЕДОВІЙ У ЗОНІ АТО

 Власну частку вніс у боротьбу з російським загарбником  народний сатирично-гумористичний гурт «Баби»  комунальної установи обласної ради ДНЗ «Тернопільський центр ПТО», який в останні дні березня завітав з концертною програмою до наших захисників на передову.  Ось як розповідає про це прес-офіцер 14 окремої механізованої бригади Оперативного командування «Захід» лейтенант Надія Замрига: «Впродовж тижня артисти встигли об’їхати всі підрозділи, які тримають оборону в найгарячіших точках на мапі АТО: Мар’янці та Красногорівці. Бійці мали чудову нагоду насолодитися неповторним українським гумором, піснями, танцями, і, водночас, трішечки відволіктись від небезпечної щоденної служби».

Кожен концерт мав свою родзинку й був адаптований  до підрозділу: лунали співані гумористичні оди, присвячені командиру, заступникам та бійцям. Щирі українські жінки в колоритному вбранні з барабаном та бубнами під акомпанемент єдиного представника сильної статі в колективі Дзюня (Володимира Лопушинського) від душі веселили бійців, запрошуючи їх до запальної української польки.

Кожен виступ артистів вінчався гучними оплесками глядачів. Втім, найголовнішою нагородою для тернопільських гостей були посмішки на обличчях мужніх, загартованих війною бійців, які продовж 10 місяців захищають рідну землю.

На запитання, чи не було страшно їхати на передову, жінки в один голос відповіли: «Нехай ті кляті вороги нас бояться! А нам чого боятися на своїй рідній українській землі? Ми давно хотіли поїхати з концертом до наших захисників, і завдяки Остапу Любомировичу Беркію з Івано-Франківська та волонтерам, які організували цю поїздку, наша мрія здійснилася. Перед поїздкою у нас виникла проблема, оскільки не було баяніста, але завдяки Володимиру Лопушинському, який, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, за короткий термін освоїв досить не просту концертну програму гурту «Баби»».

На знак вдячності гурт отримав подяку від командування 14 окремої механізованої бригади та керівника військово-цивільної адміністрації  м. Мар’їнки та с. Побєда, а бійці, як годиться, дарували артистам квіти.


Повернутися
10.04.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.