ЦИБУЛЯ З НАСІННЯ: А ЧОМ БИ Й НІ?
Загалом, нічого складного в цьому все одно немає. Декого цей спосіб приваблює навіть більше, ніж вирощування з сіянки, або розсадою.
Сорти цибулі
Перше, до чого потрібно уважно поставитися — це до вибору сорту ріпчастої цибулі, тому що не всі сорти утворюють хорошу цибулину за один сезон, особливо це стосується середньої смуги і більш північних регіонів. Вибір насправді не маленький, а цілком собі пристойний. Ось, наприклад, крім сорту Штутгартер Ризен, це можуть бути сорти: Одінцовец, Халцедон, Стригуновский місцевий, Ранній рожевий…
Також зверніть увагу на терміни зберігання цибулин вибраного сорту — урожай деяких зберігається зовсім недовго, це найчастіше ніжні салатні сорти.
Грядка для цибулі
Друге — підготовка грунту і вибір місця для посадки. Грядку найкраще підготувати з осені, на теплому сонячному, добре провітрюваному місці. Грунт має бути пухким, легким, кислий — абсолютно неприпустимо, в такому разі її обов’язково потрібно понижати.
Важливо не садити цибулю після цибулі та часнику, причому року три. А ось гарбузове, томати, картопля і капуста — навпаки, стануть для нього добрими попередниками.
Грунт потрібно гарненько перекопати, не залишаючи великих грудок, ретельно вибрати бур’яни, можна внести добре перепрілого компосту і трошки золи. Свіжий гній вносити не можна. Грядку розрівняти. Тобто вона повинна бути повністю готова до посіву, до якого ми приступимо навесні. Але, як я вже розповідала спочатку, перший мій досвід вийшов на непідготовленому з осені місці, так що не варто засмучуватися, все вийде, якщо грядку спорудити якомога раніше навесні, як тільки грунт буде готов до наших маніпуляцій.
Коли і як сіяти цибулю
До посівів ми приступимо ранньою весною, поки грунт зберігає в собі достатньо вологи. Насіння попередньо можна замочити годин на 12 або навіть на добу у воді (я це роблю рідко). Висівати рядками, відстань між якими повинна становити близько 30-ти см, на глибину до 2-х см. У самому рядку сіємо густіше, ніж потрібно, буквально 1-2 см насіннячко від насінини. Посіви було б непогано замульчувати низинним торфом, який стане на заваді утворенню кірки на поверхні грунту. При можливості, грядку можна на перший час прикрити покривним матеріалом або плівкою.
Загалом-то, заморозків цибуля не боїться, але я вважаю, що укриття допоможе трошки прискорити розвиток рослин, тому — вибір тільки за нами. Сходів чекаємо приблизно 10 днів, може трохи більше, а іноді буває і менше, залежить від погоди.
Догляд за цибулею
Перший час за грядкою потрібно доглядати дуже акуратно: акуратно неглибоко рихлити, акуратно видаляти бур’яни і поливати. Лук потребує своєчасних поливів весь період вегетації, і тільки за місяць до збирання поливи потрібно припинити зовсім. Коли у цибулі утворюються хороші такі, повноцінні листя — «пір’ячко», які можна буде використовувати в їжу, його пора обережно прорідити, залишаючи відстань між рослинами 8-10 см. Підгортати цибулю не слід. Разів зо два за сезон я проводжу рідку підгодівлю спеціальним комплексним добривом, поєднуючи її з поливом.
До прибирання ріпчастої цибулі потрібно приступати, коли його лист почне підсихати, але, ні в якому разі не чекаючи, коли він висохне повністю.
Дуже рекомендуємо такий спосіб вирощування цибулі-ріпки, вибираючи сорти на свій смак і колір, і бажаю вдалого врожаю!
← Повернутися