ЦИБУЛЯ З НАСІННЯ: А ЧОМ БИ Й НІ?

Загалом, нічого складного в цьому все одно немає. Декого  цей спосіб приваблює навіть більше, ніж вирощування з сіянки, або розсадою.  

 Сорти цибулі

Перше, до чого потрібно уважно поставитися — це до вибору сорту ріпчастої цибулі, тому що не всі сорти утворюють хорошу цибулину за один сезон, особливо це стосується середньої смуги і більш північних регіонів. Вибір насправді не маленький, а цілком собі пристойний. Ось, наприклад, крім сорту Штутгартер Ризен, це можуть бути сорти: Одінцовец, Халцедон, Стригуновский місцевий, Ранній рожевий…

Також зверніть увагу на терміни зберігання цибулин вибраного сорту — урожай деяких зберігається зовсім недовго, це найчастіше ніжні салатні сорти.

Грядка для цибулі

Друге — підготовка грунту і вибір місця для посадки. Грядку найкраще підготувати з осені, на теплому сонячному, добре провітрюваному місці. Грунт має бути пухким, легким, кислий — абсолютно неприпустимо, в такому разі її обов’язково потрібно понижати.

Важливо не садити цибулю після цибулі та часнику, причому року три. А ось гарбузове, томати, картопля і капуста — навпаки, стануть для нього добрими попередниками.

Грунт потрібно гарненько перекопати, не залишаючи великих грудок, ретельно вибрати бур’яни, можна внести добре перепрілого компосту і трошки золи. Свіжий гній вносити не можна. Грядку розрівняти. Тобто вона повинна бути повністю готова до посіву, до якого ми приступимо навесні. Але, як я вже розповідала спочатку, перший мій досвід вийшов на непідготовленому з осені місці, так що не варто засмучуватися, все вийде, якщо грядку спорудити якомога раніше навесні, як тільки грунт буде готов до наших маніпуляцій.

Коли і як сіяти цибулю

До посівів ми приступимо ранньою весною, поки грунт зберігає в собі достатньо вологи. Насіння попередньо можна замочити годин на 12 або навіть на добу у воді (я це роблю рідко). Висівати рядками, відстань між якими повинна становити близько 30-ти см, на глибину до 2-х см. У самому рядку сіємо густіше, ніж потрібно, буквально 1-2 см насіннячко від насінини. Посіви було б непогано замульчувати низинним торфом, який стане на заваді утворенню кірки на поверхні грунту. При можливості, грядку можна на перший час прикрити покривним матеріалом або плівкою.

Загалом-то, заморозків цибуля не боїться, але я вважаю, що укриття допоможе трошки прискорити розвиток рослин, тому — вибір тільки за нами. Сходів чекаємо приблизно 10 днів, може трохи більше, а іноді буває і менше, залежить від погоди.

Догляд за цибулею

Перший час за грядкою потрібно доглядати дуже акуратно: акуратно неглибоко рихлити, акуратно видаляти бур’яни і поливати. Лук потребує своєчасних поливів весь період вегетації, і тільки за місяць до збирання поливи потрібно припинити зовсім. Коли у цибулі утворюються хороші такі, повноцінні листя — «пір’ячко», які можна буде використовувати в їжу, його пора обережно прорідити, залишаючи відстань між рослинами 8-10 см. Підгортати цибулю не слід. Разів зо два за сезон я проводжу рідку підгодівлю спеціальним комплексним добривом, поєднуючи її з поливом.

До прибирання ріпчастої цибулі потрібно приступати, коли його лист почне підсихати, але, ні в якому разі не чекаючи, коли він висохне повністю.

Дуже рекомендуємо такий спосіб вирощування цибулі-ріпки, вибираючи сорти на свій смак і колір, і бажаю вдалого врожаю!


Повернутися
01.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…