СІЄМО КРАЩЕ, НІЖ ПЛАТИМО СІЯЧАМ…

Тернопільщина на шістнадцятому місці за рівнем зарплат аграріям

 За площами посіву зернових Тернопільщина займає 7 місце в Україні, за рівнем зарплат в аграрному секторі – 16-е. Про це повідомив teren.in.ua директор департаменту агропромислового розвитку Віталій Луй під час засідання колегії 30 березня.

Також він зазначив, що посівна кампанія відбувається згідно графіку. Цьому сприяє достатня вологість ґрунтів.

- Ранні зернові посіяли на площі 19,9 тис. га – це 47% від прогнозу. Яру пшеницю – на площі 4,2 тис. га (49%). У Гусятинському районі уже завершили посів культури. Ярий ячмінь – на 13,2 тис. га (42%). Овес посіяли на 0,9 тис. га (51%), завершили посів у Бучацькому, Гусятинському, Заліщицькому, Підгаєцькому та Тернопільському районах.  Горох – на 1,6 тис. га (25%).  Посів соняшнику та цукрового буряка розпочали господарства Кременецького району, а на Теребовлянщині приступили до посадки картоплі.

Загальна площа під посіви області становить 796 тис. га. Ярі культури за планом займатимуть 496,1 тис. га, кормові та інші – 38,6 тис. га.


Повернутися
01.04.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.