ПЛАТАНИ, КАТАЛЬПИ ТА КЛЕНИ — УСЕ, АБИ МІСТО БУЛО ЗЕЛЕНИМ…
Аби Тернопіль і далі залишався одним із найзеленіших міст України, в парку Шевченка висадили півсотні дерев. Очі містян милуватимуть павловнії, катальпи, платани та клени. Вони поступово замінять численні тополі, через які чимало тернополян скаржаться на алергію.
Парк імені Тараса Шевченка збагатився на кілька десятків платанів, павловній, гостролистих кленів та унікальних скандинавських горобин. Вперше, як повідомив начальник відділу благоустрою та екології управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський, в історії нашого міста висадили 10 дерев породи горобина скандинавська. Вона досить морозостійка та не потребує значного поливу. За словами фахівця, ягоди на цій породі дерев тримаються дуже довго, вони насичено червоні і мають крупні грона. Відтак, коли горобина заплодоносить, то являтиме собою своєрідний вінок з кетягів.
Побільшало в парку платанів, які ростуть сотні років та не мають кори. Також, досадили на «Острівку закоханих» павловнії або ж, як їх ще називають «Адамові дерева». Нагадаємо, що висадку павловній на «Острові» було здійснено у квітні 2015 року, та, на жаль, дерева постраждали від рук недобросовісних тернополян. Якщо цього разу тернополяни не зашкодять, то вже у найближчі роки можна буде побачити справжній у «фіолетовий вибух», оскільки павловнії ростуть доволі швидко та рясно цвітуть. Однак, аби «фіолетовий вибух» відбувся, потрібно, щоб дерева не нищили вандали.
Для цього уже незабаром біля кожного саджанця встановлять активандальну огорожу.
← Повернутися