УСЕ ЗНАДОБИТЬСЯ, ЩО В ЗЕМЛІ КОЛОСИТЬСЯ…

Весна – найбільш відповідальний час для будь-якого садівника. Саме в цей період необхідно ретельно готувати ділянку до літа, щоб потім збирати багатий врожай і радіти сходам. Отже, що повинен знати садівник, перед початком дачного сезону?

У цій статті подано 20 рекомендацій, які допоможуть садівникові провести хорошу підготовку городу або садової ділянки до літа. Наприклад, дано поради про те, як вивести мурашник і мишей з ділянки, які культури можна садити поруч, а які – подалі один від одного і т. д.

Поради городникам і садівникам

1. Бузок, троянда, ялиця, барбарис та біла акація можуть пригнічувати ріст сусідніх дерев, особливо груші і яблуні.

2. Якщо на ділянці є схил, то малину та інші ягідні чагарники не рекомендується саджати в його нижній частині. Так ви забезпечите відтік холодного повітря на ділянці.

3. Досвідчені садівники рекомендують раз на 4 роки міняти місцями посадки суниці та овочеві плантації.

4. Вирощування картоплі в міжряддях яблуневих може призвести до накопичення токсинів в ґрунті. В першу чергу від цього постраждають яблуні.

5. Сусідство горобини з грушею позитивно впливає на ріст і розвиток останньої.

6. Уважно огляньте дерева до настання літа. При виявленні пошкоджень після морозів – побілити підстави і стовбури.

7. Герань, на літо висаджена поруч з малиною і смородиною, добре відлякує тлю.

8. Купивши нові саджанці, умочіть їх коріння в суміш глини і води, обкладіть плівкою або загорніть в тканину.

9. Плодові дерева слід висаджувати в період спокою: восени – після скидання листя і навесні – до появи бруньок. Навесні це рекомендується робити, коли земля ще не зігрілася.

10. Рослинам шкідливий частий, але поверхневий полив. Сира поверхню землі припиняє доступ кисню до коренів рослин. В результаті вода не досягає необхідної глибини, а коріння не харчуються вологою.

11. Малина добре приживеться поряд з яблунею. Таке розташування оберігає яблуню від парші, а малина не буде страждати від борошнистої роси.

12. Висаджений поряд із сосною агрус не уражується борошнистою росою.

13. До набухання бруньок рекомендується обприскувати садові рослини нітрофеном, це підвищить їх імунітет.

14. Щоб насінини швидше сходили, замочіть їх у «живій воді». Таку воду отримують після нагрівання до 90–100º с З наступним охолодженням в закритій посудині.

15. Не залишайте без уваги навіть невеликі рани на деревах! Зачистите кожну ножем і зафарбуйте фарбою. Поверхневі неглибокі ранки можна зафарбувати без чистки.

16. Щоб позбутися від мурашника, полийте його розчином борної кислоти або окропом, потім обкладіть зубчиками часнику по периметру і посипте сіллю.

17. Сливу і вишню рекомендується саджати по весні. Якщо кісточкові культури висаджувати восени, то їх коріння можуть замерзнути, а гілки підсохнути на вітрі й сонці.

18. Якщо на ділянці миші, використовуйте спеціальні затравки в мішечках. Щоб випадково не отруїти весняних птахів, прикривайте ці кульочки дошками.

19. Щоб захистити суницю від паразитів, посійте поруч з нею календули (нігтики). А коли вона зацвіте, зрізайте суцвіття, але так, щоб насіння не потрапляли в грунт.

20. Вишня дає добрий урожай, якщо її посадити поруч з черешнею.

Дані поради городникам і садівникам вже багатьом згодилися, сподіваємося, що і ви знайдете тут щось новеньке.


Повернутися
26.03.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…