НЕ ГРИЗИ НІГТІ: ВЕНЕРОЮ МІЛОСЬКОЮ СТАНЕШ!

Однозначної відповіді на питання «Чому дитина гризе нігті» немає ні у генетиків, ні у педіатрів, ні у психологів. Але є декілька версій, з якими можна звіритися, щоб з найбільшою часткою ймовірності визначити справжню причину виникнення цієї поганої звички.

Відразу обмовимося: звинувачувати гени за те, що дитина гризе нігті, не варто. Генетично обумовленої схильності до цього не буває! А про все інше — детальніше.

Приклад батьків. Генетично обумовленої звички гризти нігті не існує, але приклад батьків — на першому місці серед всіх причин виникнення цієї звички. Не хочете, щоб дитина гризла нігті? Позбавляйтеся від цієї звички самі!

Дитина гризе нігті, бо сердиться. Сердиться, але через жорстку позиції батьків не може проявити свої почуття відкрито. Поспостерігайте за своєю дитиною і постарайтеся вивести закономірність в його бажанні сунути палець в рот.

Звичка гризти нігті властива також дітям з врожденно-придбаним почуттям провини. Внутрішнє самобичування змушує їх «їсти себе» не тільки морально, а й у прямому сенсі. Нерідко це властиво дітям, чиї батьки сваряться у них на очах. Часто — після розлучення батьків. «Вони сваряться, тому що я поганий» — такою може бути неусвідомлювана підоснова звички гризти нігті.

Підвищена тривожність. Якщо звичка гризти нігті з’явилася у дитини після того, як вона пішла у дитячий сад або перший клас, вам потрібно неодмінно звернутися до психолога. У дитини, швидше за все, буде діагностовано почуття постійної тривоги, відчуття небезпеки, страху. До речі, звичка накручувати волосся на палець або крутити ґудзик — з тієї ж «опери».

Просто ламаються нігті. Якщо в організмі дитини не вистачає кальцію, кремнію або заліза, її нігті будуть розшаровуватися і ламатися. А це дуже незручно … Прагнучи позбутися чіпляючого за все нігтя, дитина його обкушує. Те ж саме вона робить і в профілактичних цілях. Оцініть нігті дитини і прийміть заходи до усунення їх розшарування.


Повернутися
26.03.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Незалежність нашої країни складається із нас, наших життів, наших вчинків і наших рішень. Незалежність це не дань і навіть не день. Не парад і не пишне свято.  Її можна порівняти хіба з повітрям – по справжньому незалежність можна відчути тільки тоді, коли її бракує, коли вони зникає або її у вас відбирають. Українці знають ціну незалежності.  Останні чотири роки ми засвоювали цей урок.

    Справжня незалежність не починається з "усього", вона починається з "нуля". Сьогодні. Через бруд, кров, піт, мозолі, могили... Зрештою, останні чотири роки – це лише верхівка «айсберга», з яким ми зіткнулися. Насправді ми двадцять сьомий рік перебудовуємо на нормальний будинок «казарму», споруджену радянськими архітекторами-деміургами. Вони, незалежно від задуму, вміли будувати тільки казарми…  Хмара пилу від нашого «будівництва» осідала довгі роки, заступаючи нам зір, і аж тепер простір довкола потрохи розвиднюється.  Стало видно людей, які відстоюють, впроваджують нове, підтримують, формують, будують, ризикують, не мовчать, не падають духом і не дають іншим, групуються, тягнуть гуртом, вірять… Разом ми збудували власну державу. Тепер треба поліпшувати її якість.