МАСЛА БІЛЬШЕ, СИРУ МЕНШЕ
За останні два роки Україна вдвічі збільшила постачання вершкового масла
Згідно зі звітом Міністерства сільського господарства США (USDA), Україна ввійшла в десятку найбільших експортерів масла та сиру.
Диверсифікація молока
Як повідомляє аналітичний відділ компанії Dykun, за підсумками 2015-2016 маркетингового року Україна займе восьме місце за експортом масла, поставивши на зовнішні ринки 7 тисяч тонн продукту. Це на 40 відсотків більше, ніж у 2014-2015 та більш ніж удвічі перевищує показники 2013-2014 маркетингового року. У загальносвітовій структурі експорту Україна займає 0,85 відсотка. Інформація з Державної фіскальної служби свідчить, що в 2015 році основними ринками збуту вітчизняного масла були Марокко (18,9 відсотка), Азербайджан (15,65 відсотка) та Єгипет (15,16 відсотка).
На світовій сирній арені Україна, пише «УМ», також займає восьме місце з часткою експорту 0,6 відсотка. Але тут цей показник демонструє втрату експортних позицій. У порівнянні з попереднім маркетинговим роком експорт продукту скоротиться на 47,36 відсотка — до десяти тисяч тонн. А в порівнянні з показником дворічної давності експорт українських сирів скоротився у 5,9 раза. Схоже, вимушена здача позицій на ринку твердих сирів змусила наших молочарів терміново диверсифікувати не тільки ринки збуту, а й напрямки в переробному бізнесі.
Сан-Марино в «Чапаєва» не грає
Втрата на сирному експорті, безумовно, сталася через тривалу орієнтацію вітчизняних сироварів на ринок збуту сусіда-окупанта. Росія два роки тому заборонила ввезення на свою територію продовольства зі США, Канади, Австралії, постачальників з Євросоюзу та Норвегії у відповідь на економічні санкції цивілізованого світу. Минулоріч продембарго продовжили до серпння 2016 року. А 18 березня в російських ЗМІ з’явилось повідомлення, що РФ відновить постачання заборонених для ввозу сирів та преміальної м’ясної продукції з Європи за договором із державою Сан-Марино, яка не потрапила під російське продембарго. Договір нібито повинні були підписати на Міжнародному економічному форумі держав-учасників СНД. Але вже наступного дня держсекретар з іноземних справ Сан-Марино Антонелла Мулароні спростувала цю інформацію, стверджуючи: влада Сан-Марино не підписувала з Росією угод про відновлення поставок сирів та м’ясної продукції. Зі слів Мулароні, процитованих РБК — Україна, щоб дізнатися, які питання обговорювали на форумі, варто просто відкрити його офіційний порядок дня в інтернеті. Там звучали винятково теми з банківської, фінансової та інвестиційної сфер. А тасувати правила гри в розпочатій партії цивілізовані європейці вважають шулерством.
← Повернутися