І БЕЗ УСІЛЯКОЇ «ХІМІЇ»…
Як зробити свій дім чистішим за допомогою оцту
Для тих, хто не любить використовувати хімічні препарати для домашнього порядкування, можна скористатися з можливостей, які надає спиртовий оцет. Є він значно дешевшим і має дуже хороші властивості для підтримання чистоти в домі. Є єдина засторога - оцет руйнує шкіру майже з такою силою, як і хімічні засоби для чищення, а тому чищення треба виконувати в рукавичках.
Оцтом можна вибілити фугу між керамічною плиткою, якщо вона забруднилася. Для відновлення кольору варто помити їх губкою або щіткою, змоченою в оцті. Добрим помічником стане оцет при нищенні плісняви, адже її не можна допускати в приміщення – погано впливає на наше здоров’я. Початкові прояви плісняви протирають водяним розчином оцту (50/50). Якщо плісняви є більше, то можна обробити це місце нерозбавленим спиртовим оцтом. Наноситься оцет на три дні, а після цього зчищається місце, де була пліснява і промивається водою з милом і протирається паперовим рушником. Запах оцту вивітриться за кільканадцять годин.
Допомагає оцет очистити камінні нанесення в бачку унітазу. Для цього потрібна композиція з трьох складників: соди, солі і оцту. Три ложки солі змішуються з трьома ложками соди, заливається половиною склянки спиртового оцту. Після 15 хвилин треба влити дві склянки гарячої води, вичистити щіткою, спустити воду і камінь очиститься.
Домашня апаратура також вимагає очищення. Такі пристрої, як кавоварка, мають осади. Оцет може допомогти видалити осад, але варто прочитати інструкцію конкретного обладнання, чи там немає заборони на використання такого способу. Знищить оцет і наліт, який утворюється в термосі. Для цього треба налити в термос теплої води і додати ¼ склянку оцту, засипати трохи зерен рису, закрити термос і струшувати ним деякий час, а потім вилити вміст і добре прополоскати.
Допомагає оцет також освіжити килим. До чотирьох літрів води додають склянку спиртового оцту. М’якою щіткою за допомогою розчину чистять килим. Волокна підносяться і зникають «впадини». Втертого розчину не треба виполіскувати.
Надається оцет і для дезінфекції одягу. Вживаний одяг перед першим вдяганням можна випрати з додаванням склянки оцту. Відновити білизну одягу може допомогти замочування одягу на кілька годин в розчині з 12 частин води і 1 частини оцту. А потім треба випрати одяг.
← Повернутися