І БЕЗ УСІЛЯКОЇ «ХІМІЇ»…

Як зробити свій дім чистішим за допомогою  оцту

Для тих, хто не любить використовувати хімічні препарати для домашнього порядкування, можна скористатися з можливостей, які надає спиртовий оцет. Є він значно дешевшим і має дуже хороші властивості для підтримання чистоти в домі. Є єдина засторога - оцет руйнує шкіру майже з такою силою, як і хімічні засоби для чищення, а тому чищення треба виконувати в рукавичках.

Оцтом можна вибілити фугу між керамічною плиткою, якщо вона забруднилася. Для відновлення кольору варто помити їх губкою або щіткою, змоченою в оцті. Добрим помічником стане оцет при нищенні плісняви, адже її не можна допускати в приміщення – погано впливає на наше здоров’я.  Початкові прояви плісняви протирають водяним розчином оцту (50/50). Якщо плісняви є більше, то можна обробити це місце нерозбавленим спиртовим оцтом. Наноситься оцет на три дні, а після цього зчищається місце, де була пліснява і промивається водою з милом і протирається паперовим рушником. Запах оцту вивітриться за кільканадцять годин.

Допомагає оцет очистити камінні нанесення в бачку унітазу. Для цього потрібна композиція з трьох складників: соди, солі і оцту. Три ложки солі змішуються з трьома ложками соди, заливається половиною склянки спиртового оцту. Після 15 хвилин треба влити дві склянки гарячої води, вичистити щіткою, спустити воду і камінь очиститься.

Домашня апаратура також вимагає очищення. Такі пристрої, як кавоварка, мають осади. Оцет може допомогти видалити осад, але варто прочитати інструкцію конкретного обладнання, чи там немає заборони на використання такого способу. Знищить оцет і наліт, який утворюється в термосі. Для цього треба налити в термос теплої води і додати ¼ склянку оцту, засипати трохи зерен рису, закрити термос і струшувати ним деякий час, а потім вилити вміст і добре прополоскати.

Допомагає оцет також освіжити килим. До чотирьох літрів води додають склянку спиртового оцту. М’якою щіткою за допомогою розчину чистять килим. Волокна підносяться і зникають «впадини». Втертого розчину не треба виполіскувати.

Надається оцет і для дезінфекції одягу. Вживаний одяг перед першим вдяганням можна випрати з додаванням склянки оцту. Відновити білизну одягу може допомогти замочування одягу на кілька годин в розчині з 12 частин води і 1 частини оцту. А потім треба випрати одяг.


Повернутися
19.03.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…