ПРО СІЛЬСЬКОГО СТАРОСТУ ЗАМОВТЕ СЛОВО…
Люди часто запитують, чи може староста, що працює в селах та селищах об'єднаних громад, вчиняти нотаріальні дії та реєструвати акти цивільного стану.
Мінрегіон України разом з Міністерство юстиції України та експертами надали два варіанти організації виконання цих повноважень.
Остаточно ж вирішувати, який з варіантів обрати, має рада об'єднаної громади.
Ради об’єднаних громад самостійно вирішують організаційні питання щодо вчинення нотаріальних дій на своїй території
Мінрегіон України направив обласним державним адміністраціям листа, в якому роз’яснюється питання подальшого здійснення повноважень з вчинення нотаріальних дій та реєстрації актів цивільного стану громадян виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад, утворених в результаті об`єднання.
Роз’яснення підготовлені Мінрегіоном спільно з Мін’юстом та експертами на основі діючого законодавства України.
У листі повідомляється про два можливі шляхи організації вчинення нотаріальних дій та реєстрації актів цивільного стану громадян в населених пунктах об’єднаних громад:
уповноваження старости села, селища на вчинення таких нотаріальних дій або
покладення на старосту села, селища обов`язку забезпечити прийняття від мешканців відповідних документів, їх передачу для виконання зазначених повноважень уповноваженим виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, а також видачу належно оформлених документів мешканцям.
«Керуючись інтересами територіальної громади в цілому і мешканців відповідних населених пунктів,сільська, селищна, міська рада має самостійно прийняти рішення щодо організації здійснення виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад, утворених в результаті об`єднання, повноважень з питань вчинення нотаріальних дій та реєстрації актів цивільного стану громадян», — йдеться у листі з посиланням на положення Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про нотаріат», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».
← Повернутися