НА ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ СТАНЕ МЕНШЕ ПАПЕРОВОЇ ТЯГАНИНИ

Спростили порядок встановлення факту народження або смерті  

 24.02.2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України», яким передбачено, що для отримання свідоцтва про народження чи про смерть особи, яка народилася, померла на тимчасово окупованій території України, необхідно звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах території, підконтрольній легітимній владі України, та отримати відмову, яка має бути використана при підготовці заяви до суду.

Міністерством юстиції України розроблено Пам’ятку щодо процедури отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на тимчасово окупованій території України, Пам’ятку щодо процедури отримання свідоцтва про смерть, коли особа померла на тимчасово окупованій території України, а також зразки відповідних заяв до суду та відмов відділу державної реєстрації актів цивільного стану у проведенні державної реєстрації народження та смерті.

Зазначені вище документи доведено до відділів державної реєстрації актів цивільного стану для використання при наданні консультацій громадянам у разі їх звернення з питань встановлення судом факту народження (смерті) на тимчасово окупованій території України та державної реєстрації таких фактів.

Пам’ятки та відповідні зразки заяв до суду можна отримати у будь-якому відділі державної реєстрації актів цивільного стану Тернопільської області.

Звертаємо увагу, що відмова у проведенні державної реєстрації народження та смерті має видаватися відділом державної реєстрації актів цивільного стану у день звернення особи з цього питання.

У разі направлення судом рішення про встановлення факту народження або смерті особи, орган державної реєстрації актів цивільного стану проводить відповідну державну реєстрацію. Свідоцтво про народження видається при зверненні одного з осіб, які мають право подавати до суду заяву про встановлення факту народження, а свідоцтво про смерть - при зверненні родичів померлого або їх представників, спадкоємців померлого.


Повернутися
13.03.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...