НЕЗАПЛЯМОВАНА ЧИСТОТА

Виводимо плями з килима

 Головне, не гаючи часу, приступити до видалення плям відразу після їх появи. Засохлу пляму вивести набагато складніше.

 Метод 1

Рідину, отриману при змішуванні 0,5 склянки перекису з 2 столовими ложками соди, перелити в розпилюючу тару. Сода повинна повністю розчинитися, тільки після цього приступайте до процедури чищення. Розпиліть рідину на пляму, намайтеся відтерти щільною серветкою. Якщо ж пляма не піддається, слід нанести достатню кількість розчину на пляму і залишити на деякий час.

Метод 2

Змішайте перекис водню і оцет в пропорції 1:1 в розпилювальній тарі. Нанесіть розчин на пляму так, щоб вона повністю просочилося рідиною. Витримуйте півгодини. Після того, як килим висохне, нанесіть на пляму соду. Сода видалить неприємний запах, її залишиться тільки прибрати з килима пилососом.

Метод 3

0,25 склянки перекису змішайте з чайною ложкою засоби для миття посуду. Посипте пляму содою, потім нанесіть розчин. Відтирайте щіткою.

Порада: якщо килим темних відтінків, обережніше застосовуйте перекис водню, він може залишити на килимі світлі плями.

 Алкоголь

Негайно промити холодною водою, надлишки вологи прибрати сухою серветкою. Промити пляму розчином (1 л води + 1 лож. Миючого засобу для миття посуду + 1 лож. Винного оцту) і дати висохнути. Потім килим слід пропилососити.

 Кров

Прикладіть до плями серветку або губку, щоб ввібрати надлишки крові. Потім робимо розчин: 1 літр теплої води, 1 чайна ложка м’якого миючого засобу і 1 чайна ложка винного оцту. Дану рідину нанесіть на пляму. Потім можна відчистити плями крові спеціальним миючим засобом для килимів. Після повного висихання килима використовуємо пилосос.

 Шоколад

Надлишки шоколаду збираємо з килима. Готуємо розчин: 1 л води + 1 ложка миючого засобу для миття посуду + 1 лож. винного оцту. Акуратно протираємо пляма розчином, так щоб не розтягнути пляма до неймовірних розмірів. Промиваємо чистою водою і серветкою. Даємо висохнути. Пилососимо.

 Фруктові плями

Такі забруднення не так вже й легко вивести, якщо вони отримані давно. Від щойно отриманого плями від фруктів, допоможе позбутися наступний спосіб. Видаліть залишки фрукта і позбудьтеся від зайвого соку на килимі, за допомогою губки або серветки. Готуємо розчин: 1 л води + 1 лож. миючого засобу для миття посуду + 1 лож. винного оцту. Наносимо на пляму, потім промиваємо чистою водою і серветкою. Даємо висохнути. В разі необхідності процедуру повторити.

 Червоне вино

Пляму, залишену червоним вином, можна швидко видалити, якщо поверх нього полити вино, але вже біле. Потім промити пляму холодною чистою водою і серветкою. Потім посипати сіллю. Через годину пропилососити.


Повернутися
13.03.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...