НЕЗАПЛЯМОВАНА ЧИСТОТА

Виводимо плями з килима

 Головне, не гаючи часу, приступити до видалення плям відразу після їх появи. Засохлу пляму вивести набагато складніше.

 Метод 1

Рідину, отриману при змішуванні 0,5 склянки перекису з 2 столовими ложками соди, перелити в розпилюючу тару. Сода повинна повністю розчинитися, тільки після цього приступайте до процедури чищення. Розпиліть рідину на пляму, намайтеся відтерти щільною серветкою. Якщо ж пляма не піддається, слід нанести достатню кількість розчину на пляму і залишити на деякий час.

Метод 2

Змішайте перекис водню і оцет в пропорції 1:1 в розпилювальній тарі. Нанесіть розчин на пляму так, щоб вона повністю просочилося рідиною. Витримуйте півгодини. Після того, як килим висохне, нанесіть на пляму соду. Сода видалить неприємний запах, її залишиться тільки прибрати з килима пилососом.

Метод 3

0,25 склянки перекису змішайте з чайною ложкою засоби для миття посуду. Посипте пляму содою, потім нанесіть розчин. Відтирайте щіткою.

Порада: якщо килим темних відтінків, обережніше застосовуйте перекис водню, він може залишити на килимі світлі плями.

 Алкоголь

Негайно промити холодною водою, надлишки вологи прибрати сухою серветкою. Промити пляму розчином (1 л води + 1 лож. Миючого засобу для миття посуду + 1 лож. Винного оцту) і дати висохнути. Потім килим слід пропилососити.

 Кров

Прикладіть до плями серветку або губку, щоб ввібрати надлишки крові. Потім робимо розчин: 1 літр теплої води, 1 чайна ложка м’якого миючого засобу і 1 чайна ложка винного оцту. Дану рідину нанесіть на пляму. Потім можна відчистити плями крові спеціальним миючим засобом для килимів. Після повного висихання килима використовуємо пилосос.

 Шоколад

Надлишки шоколаду збираємо з килима. Готуємо розчин: 1 л води + 1 ложка миючого засобу для миття посуду + 1 лож. винного оцту. Акуратно протираємо пляма розчином, так щоб не розтягнути пляма до неймовірних розмірів. Промиваємо чистою водою і серветкою. Даємо висохнути. Пилососимо.

 Фруктові плями

Такі забруднення не так вже й легко вивести, якщо вони отримані давно. Від щойно отриманого плями від фруктів, допоможе позбутися наступний спосіб. Видаліть залишки фрукта і позбудьтеся від зайвого соку на килимі, за допомогою губки або серветки. Готуємо розчин: 1 л води + 1 лож. миючого засобу для миття посуду + 1 лож. винного оцту. Наносимо на пляму, потім промиваємо чистою водою і серветкою. Даємо висохнути. В разі необхідності процедуру повторити.

 Червоне вино

Пляму, залишену червоним вином, можна швидко видалити, якщо поверх нього полити вино, але вже біле. Потім промити пляму холодною чистою водою і серветкою. Потім посипати сіллю. Через годину пропилососити.


Повернутися
13.03.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…