І САМА КОРИСТУЄТЬСЯ, І МІСТУ ПРОДАЄ…

Жителька Буковини збудувала сонячну електростанцію та продає місцевій енергокомпанії частину виробленої електроенергії

Мешканка м. Кіцмань (Буковина) Оксана Твердохліб разом зі своїм батьком змогла не лише запустити в роботу побутову сонячну електростанцію, але й підписати угоду на предмет продажу сонячної енергії місцевій енергетичній компанії, повідомляє ресурс 0372.ua

Вирішивши усі юридичні питання, у листопаді минулого року жінка розпочала будівництво сонячної електростанції (СЕС), яке зайняло тиждень часу. Стільки ж часу пішло на її підключення. Власниця запевняє, що електростанція дуже проста в обслуговуванні та й працює в автоматичному режимі.

Електростанція, встановлена біля будинку, складається з 80 сонячних панелей заввишки 1 метр та завширшки 60 см. Потужність сонячної електростанції - 20 КВт:  10 КВт на Оксану і 10 КВт на батька. Крім того, до електростанції вмонтований інвертор - пристрій для перетворення постійного струму, який генерує СЕС, у змінний струм, що відповідає стандартам побутових мереж.

Проте найцікавіше, що вже менш ніж за 3 місяці після встановлення СЕС Оксана уклала офіційну угоду з ПАТ «Енергопостачальна компанія «Чернівціобленерго», та продає монополісту частину виробленої електроенергії.

Встановлення сонячної електростанції обійшлося Оксані Твердохліб в 9 тисяч євро. Жінка впевнена, що інвестиція окупиться за кілька років. Тим більше, що для виробників сонячної енергії застосовується так званий «зелений» тариф, за яким вони продають енергію обленерго. Також, за словами власниці СЕС, така електростанція дає економію в 10 тонн вугілля на рік.

Жінка розповіла, що запуск СЕС став можливим лише після прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Відповідно до Закону, тепер будь-який власник приватного будинку може встановити в себе на даху сонячну електростанцію, під’єднати її до загальної електромережі і отримувати «зелений» тариф за вироблені кіловат-години. Потужність домашньої СЕС не повинна перевищувати 10 КВт. Жодних ліцензій на цю діяльність не потрібно.


Повернутися
26.02.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...