Не ГАЗуйте!

Українські вчені знайшли новий спосіб опалення без газу

 Розробники з вітчизняної компанії “Квантум Електрик” представили обігрівальну панель, яка працює від електрики, але при цьому не тільки економить кошти, але й лікує користувачів.

Про це експерти розповіли на прес-конференції в Києві.

Як зазначається, спочатку прилад розроблявся як засіб профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів. Однак у процесі роботи був відкритий новий спосіб отримання теплової енергії з електричної. В основі лежить максимальне використання теплового потоку інфрачервоного випромінювання в сприятливому для людини діапазоні. Сам прилад і всі комплектуючі виготовляються в Україні. Панелі споживають в 2-3 рази менше електроенергії, ніж класичні спіральні нагрівачі, а після виключення довго зберігають тепло.

“Споживання енергоресурсів в Україні в 2,7 рази перевищує середньостатистичне споживання енергоресурсів в європейських країнах. Наприклад, Польща з населенням в 39 млн людей, споживає всього 16 млрд кубів газу. В той час, як Україна щорічно використовує близько 40 млрд кубів природного газу. З цього обсягу 18-20 млрд газу йде на потреби населення – опалення житла, підігріву води та приготування їжі. За нашими розрахунками, використовуючи технології “Квантум Електрик”, можна знизити споживання газу в Україні на 5 млрд кубів газу в рік, і щорічно економити близько 35 млрд грн. Сім’я, що проживає в квартирі 70 кв. м – може заощадити понад 12 тис. грн за сезон, а мешканці приватного будинку площею 100 кв. м збережуть у сімейному бюджеті понад 17 тис. грн за сезон. І це мова поки йде тільки про панелі, а у нас є ще ряд цікавих розробок – електричні плити, обігрівальні котли і т. д. Якщо нам вдасться заручитися підтримкою держави, то за 2 роки Україна може позбутися газової залежності, а це дуже важливо в сформованих економічних і політичних реаліях. Дуже хочеться бути почутими і затребуваними, тим більше що прем’єр-міністр України постійно закликає переходити на альтернативні, більш ефективні способи опалення. Ми готові запропонувати державі рішення. Воно вже існує!”,- коментує автор винаходу, теплоенергетик Сергій Петров.

Унікальність нового обігрівального приладу в тому, що всередині немає нагрівачів і кабелів. Крім цього, у панелі немає негативного магнітного випромінювання, вона працює в діапазоні довжини магнітного випромінювання людського тіла, завдяки цьому вона не висушує, а нагріває молекули води в повітрі, створюючи в приміщенні оптимальну вологість повітря для людини.

Ефективність панелі “Квантум Електрик” підтверджена вченими технічного університету міста Кошице (Словаччина), де проведено випробування приладу. Євросоюз в 2016 році планує виділити близько 2 мільйонів євро на доопрацювання і організацію виробництва. Винаходом активно цікавляться китайці та німці, але розробники принципово хочуть спочатку виробляти і продавати панель саме в Україні. Вже отримано ряд патентів та сертифікатів Українського центру незалежних експертних досліджень “Укрекспертиза”, від “Української Державної санітарно-епідеміологічної служби” та ін.

“Наш пристрій не перегрівається, тому є безпечним для будинку, для офісів, шкіл та дитячих садків. На сьогоднішній день це самий ефективний і недорогий спосіб опалення з існуючих у принципі. Українці здійснили переворот у світовій теплоенергетиці. Наш винахід так само важливий, як поява інтернету або мобільних телефонів”, – заявив співробітник “Квантум Електрик” Ростислав Мазур.


Повернутися
26.02.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...