ВИРОСТИ СОБІ… МЕБЛІ

Британський дизайнер запатентував технологію вирощування живих меблів

 На «городах» Гевіна Манро виростають стільці, столи, абажури для світильників і рами для підвісних дзеркал, а незабаром він планує «посіяти» комоди і книжкові полиці. Дизайнерські дерев’яні меблі дадуть фору в екологічності та оригінальності будь-яким іншим. Безумовно, і коштують вони чимало, адже мінімальний термін виготовлення будь-якого предмета — чотири роки.

Відтепер власник британської компанії Full Grown («Повністю вирощені») Гевін Манро шліфує методику, яка дозволяє перекласти значну частину важкої роботи на матінку-природу. Дизайнер і його команда вирощують дерева навколо рам і каркасів. У підсумку, коли у звичайному виробництві меблів справа доходить до вирубки, доставки на лісопилку, виготовлення дощок, шліфування, полірування й обробки, новаторська технологія дозволяє економити працю і час.

Меблева фабрика компанії Full Grown розташована просто неба в невеликому містечку Уїрксворт і займає один гектар землі. На її своєрідних грядках природним шляхом уже формується близько чотирьох сотень стільців, столів і абажурів. Манро вже створив кілька прототипів, а наступний урожай, удосконалений, він сподівається зібрати цього року. Щорічно меблева компанія Full Grown випускатиме приблизно 50 дерев’яних виробів.

Проект дизайнера запущений десять років тому. Гевін Манро вирощує молоді дерева, на певних етапах обрізаючи і направляючи гілки таким чином, щоб сформувалися дуже жорсткі зчленування. Після надання потрібної форми деревцю дають час на потовщення і дозрівання. Потім сформований матеріал знімають і відправляють на обробку. Молодий стовбур у природному процесі росту обвивається навколо каркаса, який повторює форму певного виробу, і в підсумку перетворюється в цілісний предмет меблів без будь-яких з’єднань.

Залежно від деревини і складності створюваного предмета процес виготовлення може зайняти від 4 до 8 років. У конструкціях використовують швидкозростаючу вербу, але Гевін також експериментує з іншими породами деревини. На його «меблевому полі» є ліщина, ясен, клен, платан, дика яблуня, червоний і скельний дуб, повідомляє «Голос Америки».


Повернутися
18.02.2016
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…