ЗЦІЛЕННЯ «СОНЯЧНИМ ФРУКТОМ»

Мандарини допоможуть зміцнити організм і запобігти недугам

Мандарини — не тільки улюблені ласощі, що здатні і підняти, і навіяти передноворічний настрій. Медики, опираючись на наукові дослідження, стверджують: ці солодкі цитрусові оберігають організм від багатьох недуг. Адже речовини, що містяться в мандариновому соку і м’якоті, цілющі та дуже корисні.

Скажімо, в них удосталь вітаміну С і вітамінів групи В. Також тут є провітамін А, вітаміни P, K, D, а сік фруктів багатий на кальцій, калій і магній.

Мандарини, за висновками лікарів і дієтологів, допомагають очистити печінку, позбутися недоречного жирку на талії, зупинити дегенерацію клітин мозку при старечому слабоумстві. Французькі педіатри радять лікувати метеоризм у діток мандариновою олією (круговими рухами її втирають у животик).

Ці фрукти незамінні при застудних захворюваннях і грипу. Плоди і сік цитрусових містять компоненти, що згубно діють на патогенні віруси. Сік мандарина підтримує організм при підвищеній температурі, суттєво знижує ризик захворіти на рак легенів. При бронхіті та астмі цей фрукт також помічний. Аби очистити бронхи і легені від слизу, лікарі рекомендують випивати зранку склянку свіжого мандаринового соку. Корисний також відвар зі шкірок фруктів (у пропорції 1:10) — він пом’якшує кашель і справляє відхаркувальний ефект.

Мандаринотерапія допоможе побороти набряки. Ці плоди містять велику кількість фенолікової кислоти (синефрину), яка відома своєю протинабряковою і протизастійною дією.

Тим, хто має діабет, корисно пити відвар із шкірок мандаринів — він знижує рівень цукру в крові. Для його приготування необхідно зняти шкірку з трьох плодів середнього розміру і прокип’ятити в літрі води впродовж 10 хвилин. Проціджувати не обов’язково. Зберігайте відвар у холодильнику і пийте щодня як просту воду.

Мандариновий сік, завдяки високій концентрації фітонцидів, знищує певні види грибків. Якщо його регулярно втирати в уражену шкіру чи нігті, це справляє цілющий ефект.

Однак варто пам’ятати, що мандарини (як, зрештою, усі цитрусові) — досить сильні алергени, і зловживати ними небезпечно. Надмірне вживання «сонячних фруктів» може позначитися на травній системі. Про це важливо пам’ятати тим, хто має гастрит, виразку чи холецистит.


Повернутися
18.02.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...