КУРИ ВЕСНУ ЧУЮТЬ…
Наприкінці зии-на початку весни більшість курей починають яйцекладку. Особливу увагу слід приділити годуванню птиці, вмісту вітамінів у кормах. У раціон вводити якісне сіно, сінне борошно, суху кропиву, червону моркву. Для білкової підгодівлі - відходи м’ясної переробки, збиране молоко, сироватку, подрібнену якісну макуху, горох та інші бобові. Варто застосовувати дріжджування частини зернових кормів, пророщування зерна. У спеціальних годівницях постійно повинні бути подрібнені черепашки, крейда, гравій величиною 3-5 мм.
При утриманні курей статеве співвідношення (самців і самок) у курячому стаді має бути 1:8. Годування дорослих курей здійснюють двічі на добу, а курчат - 5-6 разів. Але слід дотримуватися таких вимог:
- сухе зерно змішувати з іншими кормами небажано, оскільки кури звикають до споживання зерна і не з’їдають решти корму;
- корм повинен бути свіжим (якщо у свіжості корму не впевнені, краще його проварити);
- після м’якого вареного корму годівниці слід очистити від його залишків і помити, щоб запобігти у курей розладу кишечника через зіпсований корм;
- вранці краще давати м’який корм - суміш борошна, вареної картоплі, кормових буряків, увечері - зерносуміш;
- до м’якого корму бажано додати мінеральні речовини та премікс (кальцій, мікро- і макроелементи, потовчену яєчну шкаралупу тощо);
- зелений корм потрібно давати птиці у сітчастому ящику: через отвори кури дістають корм, не розкидаючи і не затопчуючи;
- з тією ж метою крупні коренеплоди, бульбу і капусту слід закріплювати на стінах пташника;
- всі корми тваринного походження, які не пройшли теплової обробки, варто проварити задля знищення патогенної та умовно патогенної мікрофлори;
- корми тваринного походження (риба, м’ясо тварин) бажано перевіряти на наявність гострих кісток, які можуть призвести до проривання шлунка і загибелі птиці.
Яйця для інкубації потрібно збирати не менше 2-3-х разів на день, щоб запобігти переохолодженню та пошкодженню. Відібрані яйця доцільно зберігати гострим кінцем униз не більше 7 днів при температурі +12°С і відносній вологості 65-70%.
Яйця для інкубування попередньо зігрівають у теплій кімнаті, підкладають їх не відразу, а по 3-4 через 20-30 хв. Гнізда для висиджування облаштовують у теплому затемненому приміщенні з достатньою кількістю підстилки. Годувати квочок потрібно тричі на день.
Навесні варто подбати про підготовку приміщень для вирощування молодняку, обладнати їх обігрівальними пристроями. Виводити молодняк можна як під квочкою, так і в інкубаторі. Годують курчат одразу, щойно вони обсохнуть після вилуплювання. Спочатку корм дають 6-8 разів на добу, до четвертого тижня кратність зменшують до 4-6 разів, а потім - до 4-х.
До раціону майбутніх курей-несучок вводять подрібнене і мелене зерно, пшеничні висівки, рибне та м’ясо-кісткове і трав’яне борошно, макуху, шріт, кормові дріжджі, крейду, кухонну сіль, молочні відвійки, моркву або свіжу зелень, риб’ячий жир тощо.
← Повернутися