БАНАНИ ЖУЙ — І ОДУЖУЙ

Які продукти стоять на сторожі чоловічого здоров’я

Лікарі з тривогою констатують: кількість захворювань на рак і серцево-судинні недуги серед чоловіків у віці до 35 років дедалі зростає. На думку фахівців, серед причин такої невтішної тенденції — темп життя у великому місті, хронічні стреси, фінансові кризи, шкідливі звички, проблеми в особистих стосунках. І, звісно, незбалансоване харчування. А багатьом недугам можна запобігти, якщо збагатити раціон певними продуктами, кажуть лікарі.

Дуже добрий вплив на здоров’я представників сильної статі мають морепродукти. Ідеться не тільки про так звані афродизіаки — продукти, що сприяють потенції. Устриці, мідії, кальмари, креветки багаті на білок і мікроелементи, зокрема на цинк, який запобігає розвитку раку простати. Цинк є також у яловичині і бобових.

Вельми бажана в раціоні риба, особливо жирні її сорти. Лосось, тунець, скумбрія, оселедець, форель, сьомга містять омега-3 жирні кислоти, які допомагають знизити рівень холестерину, запобігти раку простати, а також стимулюють кровообіг, покращують роботу серця та імунної системи. Майте на увазі, що ці корисні властивості втрачаються під час коптіння, оскільки така риба може мати канцерогени. Солоний оселедець теж не дуже корисний — через надлишок солей, які негативно впливають на серцево-судинну систему. Тому перед вживанням оселедець ліпше вимочити у прісній воді. Знайти омега-3 жирні кислоти можна також у горіхах, лляній олії і яйцях.

Залучайте до раціону капусту броколі. Вона містить речовини, що захищають організм від вільних радикалів, які провокують розвиток онкологічних недуг. Броколі багата вітаміном С, бета-каротином, калієм і сульфорафаном, який має сильний протипухлинний вплив. Дослідники Гарвардського університету недавно довели, що 5 порцій овочів сімейства хрестоцвітних (до яких належить броколі) на тиждень знижують ризик розвитку раку сечового міхура на 50%.

Не забувайте і про банани. Вони містять багато калію, необхідного для нормального функціонування нервової системи і серця. Звичка ласувати цими південними плодами допоможе знизити ризик серцевого нападу.

 


Повернутися
12.02.2016
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...