З БІДНЯКА ПО НИТЦІ — ДЕРЖАВІ ПОДАТОК…

Платники Тернопільщини сплатили близько 200 мільйонів гривень

 До бюджету України впродовж січня 2016 року платники Тернопільщини перерахували 198,5 млн гривень. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, це на 38,6 млн грн або на 24,1% більше показника попереднього року.

Прогнозні показники надходжень до державного бюджету за перший місяць поточного року забезпечено на 122,8%, надійшло 84,6 млн гривень.

Зокрема, платники спрямували до державного бюджету 43,2 млн грн податку на додану вартість, 3,2 млн грн податку на прибуток та один млн гривень акцизного податку.

До місцевих бюджетів цього року надійшло 114 млн гривень, приріст надходжень відповідно до очікуваного показника 20 млн гривень. Надходження єдиного соціального внеску в січні склали 124,1 млн грн, що на 5,8 млн грн більше прогнозного показника.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрали чинності зміни, внесені до Податкового кодексу Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зміни торкнулись практично всіх податків і зборів, що адмініструються фіскальною службою як в частині ставок податків, так і періодів сплати або подання звітності. Про це інформує головне управління ДФС у Тернопільській області.


Повернутися
05.02.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...