5 МІФІВ ПРО СУБСИДІЇ, У ЯКІ НЕ СЛІД ВІРИТИ ТЕРНОПОЛЯНАМ

 Начальник департаменту соцзахисту ОДА Володимир Боярський відповів на найпоширеніші запитання тернополян  та розвінчав для beztaby.te.ua найпопулярніші міфи про субсидії.

  1. У 2016 році жителям Тернопільської області оформляти заново субсидії не потрібно.

 2. Подавати ще раз усі документи на оформлення субсидій особисто не потрібно. Це робить за громадян департамент соціального захисту. Проте, якщо у вашій сім’ї були неоподатковані покупки на суму понад 50 тисяч гривень, то про це потрібно повідомити у департамент. У випадку, якщо особа  приховала ці витрати, нарахована раніше субсидія анулюється і її потрібно буде повернути державі у повному обсязі.

 3. Повторно подавати документи на поновлення субсидії можна буде через рік.

 4. Не потрібно використовувати усю субсидію, нараховану на місяць. Використовуйте стільки, скільки вам потрібно. Зекономлена субсидія залишається на рахунку платника і перераховується на наступний термін використання.

 5. Якщо кількість зекономленої субсидії велика, то на наступний місяць не потрібно буде навіть вносити обов’язкову плату.

 За словами Володимира Боярського, на сьогоднішній день обсяг призначених субсидій зменшується - якщо в грудні 2015 року з заявами зверталися близько 1500 тернополян в день, то нині - 900. Чиновники запевняють, що зекономлені субсидії не зникають, а будуть перераховуватись з травня 2016 року. Наразі з заявами про отримання субсидій звернулось більше 200 тис. жителів Тернопільської області, найбільше - у місті Тернополі (30 тис).


Повернутися
05.02.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...