КОЛИ ГРИП ПІДКЛАДАЄ «СВИНЮ»…

У Тернополі – перша смерть від “свинячого” грипу

У Тернополі зареєстрували першу смерть від вірус А(Н1N1), або так званого «свинячого» грипу.

Про це, як зазначає ternopoliany.te.ua, повідомляють у Держсанепідемслужбі області. Станом на 19 січня на Тернопільщині лабораторно підтверджено 19 випадків захворювання на грип, з них у 17-ти – «свинячий» грип.

«Захворюваність на грип та ГРВІ в області є нестійкою, набирає ознак неблагополучної. Перевищено епідемічний поріг на 9-ти адміністративних територіях: Тернопільському районі – на 9%, Козівському – в 2,9 рази, Чортківському – на 2,7%, Зборівському – на 17,2%, Кременецькому – на 32,2%, Шумському – на 59%, Теребовлянському – на 38,3%, Підволочиському – на 2,5% та м. Тернополі – на 47,2%.

За результатами щоденного моніторингу відмічається ріст захворюваності. Темпи приросту захворюваності вказують на те, що до кінця 3 тижня показник захворюваності перевищить епідпоріг в 2 рази», - повідомляють у Держсанепідемслужбі Тернопільської області. 

   До речі

У МОЗ підтвердили 51 випадок смерті від грипу

 Жертвами грипу стали вже більше 50 українців. Про це заявив голова МОЗ Олександр Квіташвілі передає «112 Україна».

«Ми хочемо запевнити, що немає ніяких причин для паніки. Україна перебуває на тому ж рівні, що і європейські країни. Ви знаєте, що в Східній Європі та Західній Європі сьогодні теж є сезон грипу. За процентним співвідношенням ми абсолютно в тих же межах, що і вони. На сьогоднішній день, на жаль, у нас є 51 підтверджений випадок летального результату. Це пізнє звернення людей», — заявив Квіташвілі.


Повернутися
21.01.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...