ОЙ МОРОЗ, ОЙ МОРОЗ, ТИ НАС НЕ МОРОЗЬ!

Українці потерпають від морозяної погоди, вже навіть є кілька жертв переохолодження. Як вберегти своє здоров’я і почуватися комфортно при низьких температурах? Основні поради спеціалістів до вашої уваги.

1. Вдягайте вільний одяг

Дуже часто кінцівки можуть замерзати не так через холод, як через погану циркуляцію крові. Тому краще вдягати такий одяг, який не сковує рухів та не передавлює кінцівки, наприклад, рукавиці з тугою резинкою, або надто щільні чоботи.

2. Їжте більше спецій

Спеції здатні не тільки задовольнити смакові рецептори, але й покращити кровообіг. Такі продукти як куркума та імбир мають сильні протизапальні властивості. Куркума також сприяє розслабленню та розширенню судин, що попереджує замерзання. Про користь часнику у холодний період часу відомо усім. Німецькі вчені довели, що окрім захисту від мікробів, щоденне вживання половини зубчика часнику покращує стан артерій та капілярів на 50%.

3. Рухайтеся

Очевидно, що рух провокує кращу циркуляцію крові в організмі. Тому треба бути максимально жвавим: гуляти, користуватися сходами замість ліфту, виконувати фізичні вправи. Це допоможе тілу підтримувати свою внутрішню температуру.

4. Приймайте ліки

Сьогодні можна знайти медикаменти, які розраховані спеціально на підтримку задовільної циркуляції крові. Часто вони містять спеції, які мають термогенні властивості. Також можна придбати ліки на основі гінкго білоба, трави, що підтримує кровообіг.

5. Носіть зручне взуття

Багато жінок приносять у жертву красі тепло свого організму. Вони вдягають тонкі шкарпетки або гарне, але міжсезонне взуття. Саме переохолодження ніг може привести до цілого списку жахливих наслідків, запевняють лікарі.

6. Пийте достатньо води

Зволоження необхідне організму не лише у спеку. Для задовільного функціонування клітин, і як наслідок, для правильного кровообігу, вони мають містити вдосталь води. Жінкам спеціалісти рекомендують вживати мінімум два літри води в день, чоловікам – два з половиною.

7. Уникайте шкідливих жирів

Жири, які містяться у маргарині, пересмажених продуктах, деяких видах печива, викликають звуження судин. Це призводить до замерзання організму. Тому у холодний період слід обмежити вживання надто жирних продуктів.

8. Зігрівайтеся поступово

Найпоширеніша помилка замерзлих – стрибати у гарячу ванну. Деякі судини можуть просто лопнути від різкого перепаду температур. Тому необхідно "відтаювати" повільно, наприклад, розтерти ноги ковдрою та поставити у теплу, а не гарячу, воду.

9. Займайтеся спортом

Якщо організм у хорошій фізичній формі, його терморегуляторні можливості дають змогу максимально швидко пристосуватися до холодних температур. Адже фізично розвинена людина апріорі має гарний кровообіг, а м'язи, в свою чергу, захищають від холоду.

До слова, понеділок в Україні ще буде морозним, але вже до вівторка почнеться підвищення температури. Переважно без опадів.


Повернутися
05.01.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...