Звернення Андрія Закревського №8

Я часто думаю про те, що буде, коли закінчиться війна. Ми знову будемо їздити до Криму, зустрічати туристів з Росії ... Хіба не будемо зустрічати? Чи не поїдемо до Криму?

Що для нас зміниться? Мабуть, не дуже багато, раз про це не говорять.

Азовське і Чорне море стануть для нас віддаленішими, ніж Туреччина і Єгипет. Білоруси і грузини будуть єдиними, з ким ми будемо говорити російською мовою. Італійці та німці стануть для нас ріднішими, ніж родичі з Пітера і Москви. Наші діти будуть знати англійську граматику краще, ніж вірші Агнії Барто, до речі, мені теща вже подарувала її книжку в українському перекладі, «... не потоне в річці м’яч ...». Пушкіна і Лермонтова ми поміняємо на Шекспіра і Агату Крісті. Не велика втрата, між іншим - хто там їх раніше читав?.. Коли ви востаннє «Казку про царя Салтана» перечитували?

Вугілля і металопрокат ми станемо купувати з Польщі та Америки. З Китаю - не будемо, Китай з Росією заграє.

Молоко постараємося брати білоруське - вони більше свої, ніж які-небудь угорці зі словаками. Вино будемо пити французьке і молдавське. Якщо ще й Херсон з Одесою відіжмуть, крім французького вина будемо їсти черешню з Провансу і груші з Бордо, а турецькі томати ми і зараз їмо.

Газ ми станемо отримувати норвезький і американський. Американський - зріджений, якщо тільки турки дозволять пропускати LNG через Босфор до Болгарії.

А коли  виграємо у війні - заживемо непогано і без знищеного Донбасу, і без зруйнованої Лугандоніі. І без Криму - нормально заживемо. Краще, ніж з ними жили. Росіянам на зло!

Тільки я потихеньку перестаю розуміти, чому без чогось ми станемо жити краще, ніж з чимось?

 
 

Повернутися
19.03.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...