ЗВЕРНЕННЯ АНДРІЯ ЗАКРЕВСЬКОГО №49

Минає рік. Рік, котрий відкрив нам очі на безліч речей. Ми підводимо підсумки прожитого і готуємо подарунки близьким. Хтось традиційно говорить, що це був важкий рік, і швидше б він скінчився, новий буде кращим і легшим. Хтось планує майбутнє свято, зосередившись виключно на ялинці та олів'є.  Хтось накуповує салютів, а хтось в окопі мріє, аби хоч на свято обійшлося без «салютів».

Ми часто собі обіцяємо почати з Нового року нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. Ми твердо збираємося підвести підсумки року, що минув, та запланувати свої майбутні успіхи. Але щоб почати нове життя, не обов’язково чекати бою новорічних курантів.  Чому нас так тягне почати нове життя саме з якогось «видатного» моменту? За п’ять хвилин до новорічного дива обіцяємо собі змінитися і кожен раз не виконуємо своїх обіцянок.

  Кожен рік ми називаємо новим, з надією, що  у ньому все буде по-іншому. Вирішуємо все «писати» заново, на чистому аркуші. Тільки помилки ті ж, і коми знову ставимо не там. Справа не в новому аркуші.

Не починайте з нового року нове життя. Все одно будуть і правильні рішення, і помилкові, і добрі новини, і сумні... Бо життя не змінюється з нового року. Воно змінюється, коли змінюємося ми самі. Тож добрих змін — і Україні, і в кожному з нас.


Повернутися
31.12.2015
Категорія: Колонка Андрія Закревського
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...