ЩОБ ГРИП НЕ ПІДКЛАВ «СВИНЮ»…

Як зазначила в.о. начальника міського управління ГУ Держепідемслужби в Тернопільській області Наталя Гуска, у цьому сезоні очікується 3 види грипу: грип А «Каліфорнія» – відомий у народі як «свинячий»; грип А «Швейцарія; грип В «Кукет», пише poglyad.te.ua.

Найбільший підйом захворюваності очікується в кінці грудня, а також в кінці лютого – на початку березня. За словами заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, на сьогоднішній день із міського бюджету виділено понад 440 тис. грн. на закупівлю вакцин для тернополян, які входять до груп ризику. Рішенням сесії Тернопільської міської ради нового скликання також виділено додатково 80 тис. грн. для придбання вакцин. В аптечній мережі Тернополя є вакцини і вони є доступними для кожного. Якщо порахувати їх вартість, у співвідношенні до вартості лікування грипу та ГРВІ, то ми зекономимо значну суму коштів.

Як зазначив головний лікар Тернопільського міського комунального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Медвідь М.М., лікувальний заклад готовий до індивідуального та колективного щеплення, сімейні лікарі нададуть необхідну консультацію щодо вакцинації. Для більш детальної інформації медики радять звертатися за номером тел. 52-46-50. Лікарі також просять не займатися самолікуванням, а при перших проявах хвороби – звертатися за медичною допомогою. Адже неправильне лікування чи “переношення хвороби на ногах” може призвести до ускладнення основного захворювання.
З метою запобігання виникнення епідеміологічної ситуації в місті перевізникам рекомендовано змінити графіки перевезень. Населенню міста краще уникати масових скупчень людей та по можливісті – проводити вологе прибирання та санітарну обробку транспортних засобів. Керівникам установ, організацій, закладів освіти, ВНЗ, підприємцям та фізичним особам рекомендовано дотримуватися оптимальних температурних режимів на робочих місцях, не допускати до роботи і навчання осіб, які мають явні ознаки захворювання.


Повернутися
31.12.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...