ВИЙТИ ЗАМІЖ… НЕ ВИХОДЯЧИ З ІНТЕРНЕТУ!

Тернополяни  мають змогу одружитися та розлучитися онлайн

 Подати онлайн-заявку на оформлення чи розірвання шлюбу в Тернополі можна із вересня. Однак є певні нюанси, кажуть працівники управління юстиції

  — Приміром, ви подаєте заяву на реєстрацію шлюбу, — пояснює «20 хвилин» заступник начальника управління з питань державної реєстрації — начальник Управління державної реєстрації Ольга Чепурна. — Подати документи та оплатити ви можете онлайн. Однак якщо у вас і у іншої сторони, з якою укладається шлюб, немає цифрового підпису, то до ДРАЦСу все ж доведеться прийти, аби поставити підписи на поданих документах.

Для цього заявнику вкажуть час  і дату, яка йому підходить. Якщо ж електронний цифровий підпис все ж є, то процес подання документів відбувається лише онлайн.

— По суті, ви тоді приходите вже у обраний вами день прямо на реєстрацію шлюбу, — пояснює пані Чепурна. — Така процедура значно спрощує життя населенню, адже не потрібно стояти в чергах. Таким чином онлайн тепер можна і одружитись, і розлучитись (сміється. — прим. автора)

Наразі великого попиту дана послуга не має. Від вересня нею скористалося всього 27 людей, розповіли в управлінні.

 Довідка:

Зверенення у ДРАЦС можна подати за посиланням — http://dracs.minjust.gov.ua/

Там потрібно зареєструватися і працювати із власного електронного кабінета.


Повернутися
27.12.2015
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...