ХАРЧІ ЗА НАЙВИЩИМ СТАНДАРТОМ

Закордонна сільськогосподарська служба міністерства сільського господарства США (FAS USDA) висловила готовність допомагати Україні в наданні програм для органів влади, що відповідають за безпечність продуктів харчування.

Близько 300 підприємств харчової і переробної промисловості України вже впровадили і відчули переваги системи аналізу небезпечних факторів і контролю у критичних точках (НАССР). Ще 80 працюють над розробкою даної системи. Це приблизно п’ята частина від загальної кількості підприємств харчової промисловості, але, вiдповiдно до сучасних вимог законодавства, вже впродовж наступних чотирьох років усі підприємства зобов’язані будуть впровадити систему НАССР, зазначила заступник міністра агрополітики з питань євроінтеграції Владислава Рутицька на робочій зустрічі з американською делегацією.

Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачає поетапне впровадження протягом 2017-2019 років системи НАССР на потужностях, які виробляють харчовi продукти. В зв’язку з цим Мінагрополітики України вже розпочало і планує в наступному році організувати в кожній області проведення навчання з практичних аспектів впровадження системи НАССР.

Поки що триває робота з удосконалення законодавства у відповідності до найкращих міжнародних практик, а також у контексті європейської інтеграції України до відповідних регламентів ЄС. Зокрема, розробка підзаконних актів відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Такі зміни в українському харчовому законодавстві стосуються всіх операторів ринку. Оскільки в Україні суттєву частку ринку харчової продукції виробляють малi та середні виробники, то незабаром перед ними постане проблема відповідності до нових вимог. При цьому саме вони є найбільш чутливою групою виробників у перехідний період зміни законодавства. Таким підприємствам зазвичай бракує людських та фінансових ресурсів, тому актуальним стане проведення семінарів та тренінгів з впровадження системи НАССР для такої ланки операторів ринку, вважає Владислава Рутицька.

Як повідомила прес-служба Мінагрополітики, делегація Закордонної сільськогосподарської служби міністерства сільського господарства США (FAS USDA) розпочала візит до України на початку грудня. Група проводить оцінку подальшої необхідності надання програм допомоги органів влади, що відповідають за безпечність продуктів харчування.


Повернутися
17.12.2015
Категорія: Життя
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...