ЩО ПОСІЯЛИ — ПОЖАЛИ

Аграрії завершують збирати кукурудзу, озимина давно посіяна, як і ріпак. Станом на 8 грудня  посів озимих на зерно становить 207,9 тисяч гектарів. Зокрема,  пшеницю посіяно на 188,1 тисяч гектарів, ячмінь – на 18,9 тисяч гектарів, жито – на 0,9 тисяч гектарів. Всього площа озимих зернових становить 264 тисяч гектарів. Повністю зібрано цукрові буряки. Продовжуються роботи по оранці. Про це розповів директор департаменту агромпромислового розвитку облдержадміністрації Олег Напора. Він зазначив, що рік був дуже складним щодо погодніх умов. Проте стан 90 відсотків озимини – хороший.

 Дещо гірша ситуація з ріпаком. Через посуху він погано зійшов, а внаслідок ранніх морозів у жовтні пропало 12 тисяч гектарів ріпаку.

 На наступний рік в аграріїв 2 стратегічних питання – збільшити посіви озимини та зробити усе для того, що на Тернопільщині працювали хоча б 4 цукрових заводів.


Повернутися
13.12.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...